dobre informacije
Lepe vesti i za ove penzionere u Srbiji: Ovoliko sada iznosi pozajmica
Najbolje vesti o iznosu pozajmice za penzionere iz Trstenika
Iz PIO fonda je stiglo važno obaveštenje za penzionere koje se tiče penzije.
Detaljno su objasnili sve o visini prve penzije, kao i od čega to zavisi.
Sada su saopštene sjajne vesti za penzionere iz Trstenika, a tiču se pozajmica.
Opštinska organizacija penzionera Trstenik izmenila je Pravilnik Fonda solidarnosti, odnosno povećala iznos beskamatnih kratkoročnih pozajmica za članove Fonda, koje su podignute sa 10.000 na 20.000 dinara, a mogu se vraćati u pet mesečnih rata bez kamate.
Prema rečima predsednika ove organizacije, Branislava Lazarevića, povoljnosti koje su članovi mogli koristiti, pored Fonda solidarnosti, su nabavka životnih namirnica, pilećeg mesa, ribe i proizvoda od ribe na otplatu u tri jednake mesečne rate, kao i nabavka ogreva, drva i uglja, uz povoljne cene i na deset jednakih mesečnih rata.
– U januaru je počeo upis zainteresovanih za drva i ugalj, a penzioneri su mogli konkurisati i za besplatnu rehabilitaciju u banjsko-klimatskim centrima Srbije o trošku Fonda PIO, u trajanju od 10 dana. Održana je i Skupština penzionera Rasinskog okruga i druženje, gde su u gostima bili predstavnici organizacija penzionera sa kojima Trsteničani imaju tradicionalno uspešnu saradnju – kazao je Lazarević.
Kako je naveo, zainteresovanim članovima omogućeno je i kolektivno osiguranje, gornja granica pristupne starosti je 70 godina a mesečni iznos 460 dinara.
– Već duže u našim prostorijama organizujemo i besplatnu proveru vida i sluha, uz mogućnost kupovine slušnih aparata i naočara u više mesečnih rata. Dogovorene su i isporuke suhomesnatih proizvoda od svinjskog mesa u paketima od četiri i pet i po kilograma po povoljnim cenama, kao i akcijska prodaja pilećeg mesa. U stalnom smo kontaktu sa predsednicima naših mesnih organizacija, dajemo pakete pomoći za bolesne i ugrožene u zavisnosti od toga koliko koja mesna organizacija ima članova.
U Klubu se penzioneri druže, igraju karte, domine, provode slobodno vreme, a ove i druge aktivnosti nastavićemo i u narednom periodu – istakao je Branislav Lazarević, predsednik OO penzionera Trstenik.
Da podsetimo, za penzionere iz Crne Gore koji primaju srazmernu penziju su stigle dobre vesti.
Bonus video:
(Espreso/Penzionisani.rs/Vesna Pejčić/Prenela: N.J)