Dušan Vlahović, Foto: Marco Canoniero / Shutterstock Editorial / Profimedia

derbi italije

VLAHOVIĆ BEZ MUNICIJE: Inter srušio Juventus i napravio OGROMAN korak ka tituli!

Neroazuri odbranili domaći teren

Objavljeno: 04.02.2024. 22:47h

Fudbaleri Inter Milana savladali su na "Đuzepe Meaci" Juventus rezultatom 1:0 u okviru 23. kola Serije A u jednom od najvećih derbija italijanskog fudbala (Derbi Italije).

Neroazuri sada imaju 57 bodova i nalaze se na prvom mestu, dok je Stara dama druga sa 53 poena i utakmicom više od večerašnjeg tivala.

Nema sumnje da su izabranici Simonea Inzagija ovim trijumfom napravili ogroman korak ka osvajanju titule.

Inter je dominirao u prvom poluvremenu. Federiko Dimarko i Mateus Tiram propustili su najbolje šanse, a onda je u 37. minutu pao vodeći gol.

Federiko Gati je poslao loptu u sopstvenu mrežu i Inter je poveo rezultatom 1:0. Juventus je u prvom delu igre uputio samo dva udarca ka golu rivala.

Slavlje fudbalera Intera posle vodećeg i, ispostaviće se, pobedonosnog gola protiv Juventusa na "Đuzepe Meaci"foto: Nderim Kaceli/IPA Sport/ipa-agen / Shutterstock Editorial / Profimedia

Rasplamsala se borba sredinom drugog poluvremena, konačno su se probudili i izabranici Masimilijana Alegrija.

Hakan Čalhanoglu je zapretio u 57. minutu, a dva minuta kasnije dobru šansu za goste imao je srpski reprezentativac Filip Kostić.

Već u 61. minutu nova prilika za Juventus, ali je Dušan Vlahović šutirao preko gola.

Gati je mogao da se iskupi za autogol u 67. minutu, ali je bio neprecizan, kao i na drugoj strani Nikolo Barela.

Do kraja meča beležimo i veliku šansu Marka Arnautovića, čiji udarac je na čudesan način u 86. minutu zaustavio Vojčeh Ščesni.

Vlahović i Kostić odigrali su svih 90 minuta.