Andrija Živković sa lopto,, Foto: Starsport©

ČEKANJU JE DOŠAO KRAJ: Srbija nije oduševila, ali ide na EURO!

Posle 24 godine naša reprezentacija igraće na EP

Objavljeno: 19.11.2023. 15:50h > 17:09h
16:54h

Fudbaleri Srbije plasirali su se na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024. godine.

"Orlovi" su razočarali u odlučujućem meču i odigrali nerešenim rezultatom 2:2 protiv Bugarske u Leskovcu, ali je i taj bod bio dovoljan za osvajanje drugog mesta u grupi.

U Budimpešti je Mađarska rezultatom 3:1 posle preokreta savladala Crnu Goru, pa bi naša selekcija i porazom otišla na EURO.

Srbija je strepela do samog kraja protiv Bugarske, ali na kraju će se samo pamtiti plasman na Evropsko prvenstvo.

Fudbaleri Srbije uoči duela sa Bugarskomfoto: FOTO: FSS

"Orlovi" su od starta meča u Leskovcu igrali vema ofanzivno, a sve je dirigovao kapiten Dušan Tadić.

Srbija je imala nekoliko opasnih pokušaja preko Filip Kostića, Saše Lukića, Nemanje Gudelja i Srđana Babića, ali su udarci završavali van okvira gola ili odbanama Danijela Naumova.

Ipak, u 17. minutu za Bugare nije bilo spasa. Tadić je sjajno izveo korner, Gudelj glavom pogodio stativu, a odbitak je u mrežu, takođe, glavom sproveo Miloš Veljković.

Slavlje posle gola Miloša Veljkovićafoto: Starsport©

Pokušala je Srbija odmah i do drugog gola, Aleksandar Mitrović je bio u šansi posle centaršuta Filipa Kostića, ali mu je Naumov odbranio udarac glavom.

Bugari su pravo niotkuda u 28. minutu mogli da šokiraju sve na punom stadionu Dubočice.

Kiril Despodov je sjajno tukao sa ivice šesnasterca, lopta je naglo propala, ali je pogodila prečku, potom i stativu, pa smo se nekako izvukli.

Srbija je dominirala u prvom delu igre, imala je 11 udaraca, naspram jednog koliko je imala Bugarska, pa je posle prvih 45 minuta zasluženo vodila rezultatom 1:0.

I drugo poluvreme krenulo je dobro, Mitrović je postigao gol, koji je opravdano poništen jer je lopta pre nego što je došla do njega napustila granice igrališta.

I posle toga Srbija je stala. Bugari su zagospodarili terenom i to ime se isplatilo u 59. minutu kada je Georgi Rusev iskoristio smušenu reakciju naše odbrane i pogodio za 1:1.

Novi šok usledio je deset minuta kasnije. Živković je očajnim pasom poklonio loptu Despodovu, koji je sam istrčao kontru i preciznim udarcem savladao Vanju Milinkovića-Savića za totalni preokret i muk u Leskovcu.

Piksi je reagovao izmenama, Srbija je uspela da stigne do boda.

Tadić je ponovo sjajno izveo korner, a Srđan Babić je bio na pravom mestu da pogodi za 2:2.

Do kraja meča nije bilo promena, Srbija je pretila preko rezerviste Dušana Vlahovića, ali nije mogla do preokreta.

Na kraju mršavi remi, mnogo briga i prolazak na EP, što je, ipak, i najvažnije.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

16:00h

II POLUVREME (2:2)

90 + 4. minut - KRAJ MEČA! Srbija ide na Evropsko prvenstvo!

82. minut - GOOOOOOL - Srbija stiže do 2:2. Tadić je sjajno izveo korner, a Srđan Babić glavom pogodio za izjednačenje.

75. minut - Velika šansa za Srbiju, ali su Bugari nekako uspeli da se odbrane.

71. minut - Vlahoviću je opravdano poništen ol zbog ofsajda.

69. minut - NEVEROVATNO! Bugarska preokreće na 2:1. Andrija Živković napravio je veliku grešku, a Kiril Despodov je to iskoristio da donese prednost gostima.

62. minut - Dušan Vlahović menja danas veoma dobrog Filipa Đuričića. Odmah po ulasku u igru ušao je i u šansu, ali je loše šutirao glavom pored gola.

59. minut - Šok u Leskovcu. Bugarska je iskoristila loš period igre Srbije i golom Ruseva izjednačila rezultat na 1:1. Očajna reakcija naše odbrane.

46. minut - Počelo je drugih 45 minuta na stadionu Dubočice u Leskovcu.

14:52h

I POLUVREME (1:0)

45 + 2. minut - Poluvreme u Leskovcu, dobra igra i vođstvo Srbije rezultatom 1:0.

Andrija Živković sa loptomfoto: Starsport©

34. minut - Kostić je tukao, ali Daniijel Naumovi ponovo neprelazan. Posle kornera šut je oprobao i Andrija Živković, ali je lopta završila u gol-autu.

28. minut - Bugari su pravo niotkuda umalo došli do izjednačenja. Kiril Despodov je šutirao sa 20-ak metara, a njegova lopta bila je veoma nezgodna i završila je na prečki. Imali smo sreće.

21. minut - Još jedan sjajan napad Srbije, Aleksandar Mitrović je dobro šutirao glavom posle centaršuta Kostića, ali je Naumov još jednom bio na mestu.

16. minut - GOOOOOL! Srbija vodi rezultatom 1:0. Posle trećeg kornera Gudelj je glavom šutirao i pogodio prečku, a Miloš Veljković iz odbitka postiže vodeći pogodak!

12. minut - Pokušao je sada i Nemanja Gudelj, ređaju se opasni napadi "Orlova".

11. minut - Saša Lukić je sada okušao sreću, ali je golman Naumov lako odbranio udarac.

7. minut - Srbija je ofanzivno krenula meč, prvi šut uputio je Filip Kostić, ali pored gola.

1. minut - Počela je utakmica u Leskovcu!

Izmena: 15:50h
14:51h

U prvom duelu ovih timova u Bugarskoj rezultat je bio 1:1, a tada je na klupi naših suseda sedeo Mladen Krstajić, nekadašnji selektor "Orlova":

14:23h
13:34h

Poznati su i sastavi timova:

SRBIJA: Milinković-Savić; Nikola Milenković, Miloš Veljković, Srđan Babić, Filip Kostić, Andrija Živković, Nemanja Gudelj, Saša Lukić, Filip Đuričić, Dušan Tadić, Aleksandar Mitrović

BUGARSKA: Naumov – Turicov, Petkov, Atanasov, Popov – Gruev, Kraev, Krastev – Despodov, Kolev, Minčev.

13:33h

Fudbaleri Srbije od 15 časova biju protiv Bugarske odlučujuću bitku za plasman na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj naredne godine.

"Orlovima" je u ovom duelu potreban samo jedan bod kako bi cilj i ispunili.