Nikola Jokić, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

au!

ŠOK ZA JOKIĆA! MVP titula sve dalje!

Srbin ostaje bez prestižnog priznanja u samom finišu regularnog dela sezone?

Objavljeno: 18.03.2023. 08:33h > 08:43h

Košarkaši Filadelfije savladali su Šarlot rezultatom 121:82, a najveći rival Nikole Jokića, Džoel Embid je imao nestvaran meč.

Prvo poluvreme je bilo koliko toliko neizvesno, da bi u drugom košarkašu Filadelfije potpuno razbili protivnika, a prednost je rasla čak do 42 poena.

Predvodio ih je Džoel Embid koji je za 29 minuta postigao 38 poena, 13 skokova i pet asistencija uz šut iz igre 16/21. To je bila njegova osma uzastopna partija sa 30 ili više poena. Podsetimo, centar Filadelfije je od nedavno favorit kladionica za MVP titulu gde je prestigao Nikolu Jokića.

Tobajas Heris je dodao 18 uz pet skokova, odnosno Tajris Meksi sa 13 poena i po dva skoka i asistencije. Milton je dodao 12, a Harden je imao tripl-dabl sa 11 poena, 11 skokova i 10 asistencija.

Na drugoj strani je Teri Rozir sa 14 poena, a Pi Džej Vašington je dodao 12.

Filadelfija i posle ovog meča ostaje u trci za prvo mesto na Istoku. Trenutno su treći sa 47 pobeda i 22 poraza. Ispred su Boston sa 49 poena i 22 skokova, odnosno Milvoki Baksi sa 50 pobeda i 20 poraza.