atp adelejd

NOVAK ĐOKOVIĆ POČEO 2023. SILOVITO: Za prvi meč, ne mogu da se požalim!

Đoković ove godine pokušava da trijumfuje 10. put na Australijan openu koji počinje 16. januara.

Objavljeno: 03.01.2023. 08:12h > 09:21h

Srpski teniser Novak Đoković se plasirao u drugo kolo turnira u Adelejdu, pošto je pobedio 65. igrača sveta Francuza Konstana Lestijena posle dva seta, 6:3, 6:2.

Peti teniser sveta pobedio je posle sat i 15 minuta. Nole je u šestom gemu prvog seta napravio brejk i poveo u meču.

U drugom setu je oduzeo servis protivniku u prvom i trećem gemu i ostvario 30. uzastopnu pobedu na teritoriji Australije, što je niz koji je započeo još 2018. godine.

To je prva ovogodišnja pobeda Đokovića u singlu, nakon što je na istom turniru u dublu izgubio zajedno sa Kanađaninom Vašekom Pospišilom.

- Za prvi meč, ne mogu da se požalim. Igrao sam veoma dobro. Prvih šest gemova su bili izjednačeni, a nikada nisam igrao protiv Lestijena. On ne pravi mnogo grešaka, ima nezgodan servis. Ali kada sam napravio brejk u prvom setu, pojačao sam i do kraja igrao zaista dobar tenis - rekao je Đoković posle meča.

Novak će u osmini finala igrati protiv još jednog Francuza nepoznanika, Kentana Alisa.