Dominik Livaković brani penal, Foto: EPA/Georgi Licovski

MUNDIJAL U KATARU

LIVAKOVIĆ ODVEO HRVATSKU MEĐU OSAM NAJBOLJIH! Golman "kockastih" heroj kod jedanaesteraca (VIDEO/FOTO)

Vicešampion sveta slavio protiv "samuraja" posle izvođenja udaraca sa bele tačke sa 3:1

Objavljeno: 05.12.2022. 18:46h > 19:14h

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kataru pošto su tek posle penala izbacili Japan - 3:1.

U regularnom delu utakmice bilo je 1:1, u produžecima smo gledali dosadan fudbal, a "samuraji" su pali psihički na penalima.

Detalj sa utakmice Japana i Hrvatskefoto: EPA/Georgi Licovski

Prvi gol videli smo u 43. minutu kada je usledila pomoćna igra Azijata posle kornera, a strelac je bio Daizen Maeda.

Centaršut je upuio Doan sa desne strane na drugu stativu, a potom je kapiten Maja Jošida glavom vratio loptu na sredinu gde je bio napadač Seltika.

Slavlje fudbalera Japana posle golafoto: EPA/Friedemann Vogel

Potom je usledila VAR provera da li je Tanigući bio u ofsajdu, ali sve je bilo regularno pošto mu je rame bilo iza Dejana Lovrena.

U 56. minutu vicešampion sveta dolazi do izjednačenja preko Ivana Perišića koji je postao drugi najbolji strelac u istoriji svoje zemlje.

Radost Ivana Perišića i saigrača posle golafoto: EPA/Georgi Licovski

Pogodio je as Totenhema glavom iz mesta sa 12 metara, a zanimljivo centaršut je uputio štoper Dejan Lovren.

Gledali smo prve produžetke, a potom i penale na Mundijalu gde je zasiljao Dominik Livaković.

Radost Dominika Livakovićafoto: EPA/Georgi Licovski

Golman zagrebačkog Dinama zaustavio je udarce Minamina i Mitome, a pogodili su Vlašić i Brozović za 2:0.

Potom je smanjio Asano, ali je promašio Livaja. Kada se činilo da se Japan vraća, Livaković je odbranio jedanaesterac kapitenu Jošidi.

Dominik Livaković brani jedan od penalafoto: EPA/Georgi Licovski

Na kraju, Hrvatsku je u četvrtfinale odveo Mario Pašalić za 3:1 posle udaraca sa bele tačke.