serija a, 12. kolo

STANKOVIĆ IMA GOMILU BRIGA POSLE POVRATKA NA MEACU: Inter zgromio Sampdoriju, Juventus preživeo bez Vlahovića!

Juve je upisao šestu pobedu u Seriji A, treću u nizu bez primljenog gola

Objavljeno: 29.10.2022. 22:37h

Inter je ostvario ubedljivu pobedu nad Sampdorijom u poslednjem subotnjem meču 12. kola Serije A - 3:0 (2:0).

Pre početka utakmice, navijači Intera su skandiranjem i ovacijama dočekali bivšeg ljubimca, Dejana Stankovića, koji je večeras bio na klupi Sampdorije.

Stefan de Fraj je načeo goste golom posle kornera Čalhanoglua u 24. minutu, a Nikolo Barela je duplirao prednost u 44. minutu na dodavanje Bastonija.

Rezervista Hoakin Korea je postigao najlepši pogodak, ispostavilo se poslednji na utakmici. U 73. minutu je prihvatio dugu loptu, takođe rezerviste i bivšeg saigrača iz Lacija, Aćerbija, i sa 20-ak metara poslao neodbranjiv udarac ka golu gostiju.

Inter je sada na četvrtom mestu sa 24 boda iz 12 utakmica, a Samp treći otpozadi sa samo šest bodova.

Ranije danas, Juventus je sa 1:0 pobedio danas u gostima ekipu Lećea u utakmici 12. kola italijanske Serije A.

Pobedu Juventusu doneo je 21-godišnji Nikolo Fađoli sjajnim pogotkom u 73. minutu. Ovo je prvi gol Fađolija u Seriji A.

Juve je upisao šestu pobedu u Seriji A, treću u nizu bez primljenog gola, i trenutno je šesti na tabeli sa 22 boda, dok je Leće na 17. poziciji sa osam bodova.

Napadač "Stare dame" i srpski reprezentativac Dušan Vlahović propustio je ovaj meč zbog povrede, dok je Filip Kostić bio na terenu do 72. minuta.

Ekipu Juventusa u narednom kolu italijanskog šampionata očekuje "derbi Italije" protiv Intera na domaćem terenu, dok će Leće gostovati Udinezeu.