Aleksandar Katai slavi gol, Foto: Starsport©

SUPERLIGA, 15. KOLO

ZVEZDA SE SPASILA SA PENALA! Crveno-beli jedva srušili Radnički i osvojili Kragujevac (FOTO)

Jedini strelac na stadionu "Čika Dača" bio je Aleksandar Katai u 75. minutu

Objavljeno: 16.10.2022. 15:59h > 16:10h

Fudbaleri Crvene zvezde jedva su pobedili Radnički u Kragujevcu sa minimalnih 1:0 u 15. kolu Superlige Srbije.

U prvom poluvremenu videli smo veliki broj prekida, faulova i samo jednu ozbiljnu priliku. Naravno, gosti su imali više napada, ali se domaćin branio.

U 31. minutu crveno-beli su dali gol preko Mirka Ivanića, ali je glavni sudija Lazar Lukić posle intervencije VAR-a poništio pogodak.

U ofsajdu je bio El Fardu Ben koji je centrirao vezisti, a jednu nogu je ostavio u nedozvoljenoj poziciji.

Najbolju priliku šampion naše zemlje propustio je u 39. minutu kad je Gelor Kanga izveo slobodan udarac sa 20 metara i pogodio desnu stativu.

U 64. minutu novi okvir gola za učesnika Lige Evrope i ponovo iz slobodnog udarca.

Ovoga puta iz identične daljine proao je Aleksandar Katai, ali je pogodio prečku.

Desetak minuta kasnije Crvena zvezda dolazi do gola za pobedu i jedva izborena tri boda. Oboren je Aleksandar Pešić i arbitar je pokazao na penal.

Aleksandar Katai je šutirao, pročitao ga je Raičević, čak imao loptu na ruci i odabrao je pravu stranu, ali mu je lopta ipak završila iza leđa na stadionu "Čika Dača".

Trenutak kada je Katai savladao Raičevića iz penalafoto: Starsport©

Mogao je Radnički da dođe do izjednačenja u 91. minutu kada je Čolović zavrnuo loptu u peterac, ali je Maksimović prebacio gol.