Sergej Milinković Savić, Foto: Profimedia

bravo, majstore!

SERGEJ JUBILARAC! Rapsodija Milinkovića Savića - postigao 50. gol u Seriji A, ali mu nije bilo dovoljno! (VIDEO)

Srpski vezista ponovo pokazao klasu

Objavljeno: 02.10.2022. 14:22h > 14:37h

Srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić nastavlja da beleži sjajne partije u ovoj sezoni, pošto je postigao dva pogotka u pobedi Lacija nad Specijom 4:0.

Prvo je mrežu zatresao u 61. minutu meča, što je njegov jubilarni 50. pogodak u Seriji A.

Akcija je krenula od Luisa Alberta koji je dubinskom loptom izbacio Ćira Imobilea, a ovaj je zaobišao golmana gostiju Drogovskog i zavrnuo loptu do Zakanjia. Usledila je povratna lopta na desetak metara za Milinković-Savića koji je rutinski završio akciju i praktično stavio tačku na utakmicu. Ovaj pogodak bio je 50 jubilarni za srpskog vezistu u Seriji A, u kojoj je ove sezone upisao i pet asistencija.

Međutim, tu se nije zaustavio, u nadoknadi vremena je kompletirao poker "nebeskoplavih".

Sjajno jw izbegao ofsajd zamku odbrane Specije i majstorki pogodio za. konačnih 4:0.

U ovom meču je praktično sve bilo gotovo posle prvog poluvremena. Zakanji je u 16. minutu posle sjajnog dodavanja Felipea Andersona pogodio za 1:0, da bi u 24. Alesio Romanjoli prelepo pokupio loptu i iz polu-voleja matirao Dragovskog.

Prethodno je Ćiro Imobile promašio penal, ali je Lacio svakako odigrao sjajan meč od početka do kraja.