Miomir Kecmanović, Foto: Starsport©

iznenađenje

OTVARA SE ŽREB ZA KECMANOVIĆA: Iz turnira ispao prvi nosilac, bolji od njega je bio mladi Danac!

Objavljeno: 27.04.2022. 15:15h

U osmini finala ATP tunrira u Minhenu danski teniser Holger Rune pobedio je Aleksandra Zvereva sa 2:0 u setovima.

Rune se ovom pobedom plasirao u četvrtfinale gde čeka pobednika duela između Rusuvuorija i Kresija.

ovo je bio prvi međusobni susret ove dvojice tenisera. Rune krajem aprila proslavlja svoj devetnaesti rođendan i ovo mu je najveća pobeda u karijeri do sada.

Mladić iz Danske odmah je nametnuo svoj ritam u ovom meču oduzevši Zverevu servis na startu utakmice. Nemački teniser je vratio brejk, međutim u sledećem gemu je istom merom uzvratio Rune.

U devetom gemu prvog seta Zverev nije uspeo da kazni pet propuštenih set lopti protivnika, koji je prvi set priveo kraju rezultatom 6:3.

U drugom setu Rune je bio još dominantniji. Dva puta je napravio brejk i set dobio rezultatom 6:2.

Rune je trenutno sedamdeseti igrač na ATP listi, dok je Zverev na poziciji broj 3.