SINER SRUŠIO CICIPAS: Italijan u dva seta do prvog trijumfa!
Siner srušio Cicipasa, Foto: EPA/MARK R. CRISTINO

atp tur torino

Siner srušio Cicipasa

Objavljeno: 16:33h

Janik Siner, četvrti teniser sveta, uspešno je započeo svoje učešće na ATP Finalu u Torinu pobedivši šestog tenisera sveta, Grka Stefanosa Cicipasa, rezultatom 6:4, 6:4 u Zelenoj grupi.

Mladi Italijan je ostvario prvu pobedu na turniru pred domaćom publikom u trajanju od sat i 26 minuta. Siner je efikasno iskoristio svoje prilike, demonstrirajući zrelost i spremnost za postizanje dobrih rezultata.

Janik Siner

U prvom setu nije bilo mnogo prilika, ali Siner je iskoristio jednu brejk loptu u petom gemu, stekavši prednost od 3:2 koju je uspeo zadržati. Prvi set završen je rezultatom 6:4 nakon 40 minuta igre.

Siner je otvorio drugi set brejkom, stekavši prednost od 2:0. Iako je Cicipas pružao otpor, Siner je održao kontrolu, zadržavajući brejk prednosti do kraja meča i osvojivši ga sa 6:4, 6:4.