Momci, svaka čast! Posle trilera sa Italijanima, srpski odbojkaši u velikom finalu!

idemo na zlato

Objavljeno: 20:43h

Treći set je bio i najbolji period srpske reprezentacije - Kovačević i Ivović su uzeli stvar u svoje ruke i italijanska odbrana nije imala rešenje za njhovu efikasnost. Četvrta deonica donela je pad u igri i "azuri" su stigli do izjednačenja.

U odlučujućem setu naši lome rezultat na 10:8, uvećavaju prednost i koriste drugu meč loptu za rezultat 15:11.

"Plavi" su se šesti put plasirali u finale Svetske lige, odnosno drugi put uzastopno i do sada je nisu osvajali. Vreme je!

Srbija će u nedeljnom finalu igrati protiv pobednika duela Francuske i Brazila.

U finalu nas očekuje pobednik duela između

SRBIJA: Kovačević 20, Stanković 3, Jovović 2, Nikić, Dokić, Lisinac 12, Majstorović (libero), Brđović, Ivović 17, Okolić 1, Katić 1, Luburić 18, Podraščanin 4, Rosić (libero).

ITALIJA: Sotile 2, Vetori 1, Huantorena 18, Đaneli 3, Rosini (libero), Maruoti, Zajcev 21, Lanca 14, Buti 2, Ćester, Kolaći (libero), Piano 4, Birareli 4, Antonov 2.