Partizan se lavovski borio, ali sa ovakvom odbranom neće biti velikih pobeda! Lokomotiva opravdala ulogu favorita! (VIDEO)

evrokup, 5.kolo

Objavljeno: 22:13h

Košarkaši Partizana izgubili su u Beogradu od Lokomotive Kubanj sa 93:83 (21:24, 20:15, 22:18, 30:26), u petom kolu Grupe C Evrokupa. Partizan je upisao četvrti poraz, dok Lokomotiva i dalje ima maksimalan učinak. Najefikasniji u Partizanu bio je Najdžel Vilijams-Gos sa 18 poena, a po 17 su postigli Patrik Miler i Samardo Semjuels, dok je pobednički tim sa 23 predvodio Džo Regland.

Partizan je dobro počeo pred oko 3.500 navijača, i sredinom prve deonice je imao i dvocifrenu prednost (17:6), ali je ruska ekipa postepeno smanjivala razliku i ona je na prvom odmoru iznosila samo tri poena. Izabranici Miroslava Nikolića su vodjstvo čuvali sve do finiša druge četvrtine kada je Lokomitova iskoristila nekoliko grešaka Partizana i serijom 9:0 preokrenula rezultat na 34:35.

E, ovo su pravi Migovi! Zbog ove dve prepucane Ruskinje je u Pioniru vrelija atmosfera nego na Derbiju! (VIDEO) (FOTO)

U trećoj četvrtini se igralo brzo i poen za poen. Nijedna ekipa nije uspevala da se više "odlepi" sve do poslednjeg minuta. Ekipa Saše Obradovića je tada sa nekoliko brzih poena stigla do maksimalnih plus sedam. Posle tri i po minuta igra u poslednjoj četvrtini Lokomotiva je stigla do 12 prednosti (64:76) i vodjstvo nije ispuštala do kraja meča. Crno-beli, koji su na ovom meču igrali bez kapitena Novice Veličkovića, Marka Čakarevića i Andreje Stevanovića, su u jednom momentu prišli na četiri poena zaostatka, ali nisu imali snage za preokret.

Ameri ponovo pričaju srpski, a sve zbog magičnog Jokića! FROM SOMBOR FIRING THE TROJKA RANGE! (VIDEO)

Partizan u narednom kolu Evrokupa, 14. novembra, dočekuje Albu.

Sva dešavanja pre, posle i tokom meča pratili ste uz naš dobro poznati lajv-blog.

DA LI ĆE BITI BOLJI? Jokić je za dlaku srušio Stojakovića, ali jedan Peđin rekord niko u NBA neće uspeti da obori! Znate li koji? (VIDEO)

GOTOVO JE! PORAZ PARTIZANA! 93:83

77:87 - Serija gostiju i minut i po pre kraja možemo polako da sumiramo utiske...

77:81 - 16 poena Gosa, dva manje Samarda! Partizan je živ!

64:71 - Samardo Semjuels igra sjajno večeras i pokazao je da je pravo pojačanje.

56:63 - Polako, ali sigurno gosti prelamaju meč u svoju korist. Džo Reglend je preuzeo stvar u svoje ruke, nema rešenja za ovog momka.

52:52 - Na pola treće deonice - egal!

47:46 - Zanimljiva situacija... Šest igrača Lokomotive je bilo na terenu i naravno tehinčka greška.

39:41 - Ruski tim ima prednost na poluvremenu, iako je Partizan vodio sve vreme! Posle prvih 20 minuta Vilijams-Gos je imao sedam poena, a Patrik Miler šest.

34:38 - Brokof je naštelovao snajper i sada pogađa sve kao od šale... Prvo vođstvo za goste.

32:27 - Lepo je Pecarski otvorio nastavak, a tu je i Vilijams Gos da doda koševe sa slobodnjaka.

24:21 - GOTOVA JE PRVA DEONICA! Dobar početak Partizana, ali se posle tajm-auta Saše Obradovića gost vratio i polako počinje da nameće svoj ritam.

17:6 - Evo i prve dvocifrene prednost! Vezao je Marinković pet koševa... Dobro otvaranje meča za crno-bele.

8:4 - Sramotna je poseta u Pioniru, ali i pored toga crno-beli bolje otvaraju meč.

MEČ JE POČEO!

19:58 - Tu je i jedna vrlo zanimljimljiva zastava...

19:40 - Zanimljivu podršku imaju gosti, da ne kažemo da su sleteli Migovi u Hram košarke...