Bo Mekejleb podsetio na dane kada je igrao za Partizan, Litvanci demonstrirali silu! (FOTO)

evrokup, 3. kolo

Sve je zanimljivije u drugom po rangu kontinentalnom takmičenju
Objavljeno: 09:46h

Ekipa Lijetuvas Ritasa ostvarila je premijernu pobedu u drugoj fazi Evrokupa. Ali kakvu! Dominantnu, ubedljivu, lepu za oko, a najviše vrednu amcija vezanih za narednu rundu prestižnog takmičenja.

Domaćin je u Novgorodu stradao – 97:63. Bilo je rezultatske klackalice i neizvesnostiv u prvom poluvremenu, ali je ekipu Nižnjija u nastavku zadesila prava elementarna nepogoda. Oni su pali posle pljuska trojki litvanskih košarkaša.

Blistao je vremešni Amerikanac David Logan. On je meč završio sa 30 poena, postigao je pet trojki iz deset pokušaja. Dovoljno za indeks korisnosti 38. Njemu uz rame bio je Rokas Gidraitis sa 16 poena uz fantastičan šut za tri poena – 5/6.

Nižnji ne samo da je pružio očajnu defanzivnu partiju, nego je tokom drugog poluvremena patio i u ofanzivi. Za 20 minuta domaći igrači su upisali samo 27 poena.