Mornar davio Partizan 30 minuta, a onda su crno-beli zaigrali kako je Džikić hteo! (FOTO)

aba liga, 14. kolo

To je timu iz Crne Gore deseti poraz, što ga stavlja u još nezgodniju poziciju na tabeli
Objavljeno: 14:59h

Od samog starta pred dobro popunjenim tribinama hale "Pionir", Mornar je nametnuo svoj ritam, bio ravnopravan i pravio velike probleme Džikićevim momcima, pogotovo u napadu.

U obe deonice su gosti ubacili isti broj poena, što je poprilično šokiralo Partizan, koji je tek u finišu treće deonice uspeo da preokrene rezultat i nadoknadi minus koji je iznosio (najviše u ovom meču) osam poena.

Ipak, ono što je Džikić želeo od svog tima, to je on ispunio. Potpuno je neutralisao Mornar u završnici i zasluženo slavio.

Boris Bakić, bivši košarkaš Partizana i Crvene zvezde, skoro se vratio u jadransku ligu i iznenadio u dresu Mornara, jer je zabeležio pet poena uz tri skoka, a na sve to podelio 12 asistencija.

Čitava ekipa domaćih je imala svega jednu više!

Timska igra je krasila ekipu iz Humske, jer su četvorica košrakaša imala dvocifreni učinak. Birčević je ubacio 16, Hečer 17, Marniković 14, a Ratkovica 13.

Sa druge strane, najbolji u svojim redovima su bili Tejtum sa 20, Elis sa 10, dok su svi ostali bili jednocifreni.

Statistika:

Rezultati:

Petak: FMP - Zadar 94:77

Subota: MZT - Crvena zvezda 73:93

Nedelja: Karpoš - Krka 83:56 Partizan - Mornar 90:85 Olimpija - Mega Leks 17.00 Budućnost - Cedevita 19.00 Cibona - Igokea 21.00