KAKO JE DERBI NEKADA IZGLEDAO: Bata Živojinović i Bora Todorović među 90.000 navijača, na terenu Džaja! (VIDEO)

55. večiti derbi

Davne 1974. godine, na današnji dan, odigran je 55. "večiti derbi"

Crvena zvezda je savladala Partizan rezultatom 3:1. Iz tog derbija ostao je upamćen maestralan gol Dragana Džajića iz slobodnog udarca, pred sam kraj meča.

Verovali ili ne, čak 90.000 ljudi bilo je na Marakani, ni igla nije imala gde da padne, a na stadionu su odmah pored terena sedela i dva barda srpskog glumišta - Bata Živojinović, koji je bodrio Zvezdu i Bora Todorović, veliki navijač Partizana.

Fotografija na kojoj Bata i Bora zajedno u društvu narodne milicije prate okršaj večitih rivala godinama kruži društvenim mrežama.

Zvezda je povela na tom meču u 14. minutu golom 19-godišnjeg Duleta Savića.

Zoran Filipović je povisio na 2:0 u 25. minutu utakmice. Nadu crno-belima pružio je rezervista Sima Nikolić u 75. minutu utakmice (2:1). Međutim, ona se ugasila u 90. minutu kada je kapiten Dragan Džajić spektakularnim golom iz slobodnog udarca postavio konačan rezultat 3:1.