KINESKINJA 'UPUCALA' PRVO ZLATO: Kijan Jang olimpijskim rekordom započela 'žetvu' medalja!

olimpijske igre, dan 2.

U istoj disciplini Andrea Arsović i Sanja Vukašinović nisu uspele da se plasiraju u finale

Kineska reprezentativka u streljaštvu Kijan Jang osvojila je danas prvu od 339 zlatnih medalja na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto je trijumfovala u disciplini vazdušna puška.

Jang je do zlata stigla bukvalno poslednjim hicem, a na kraju je slavila sa pogođenih 251,8 krugova što je novi olimpijski rekord.

Srebrnu medalju osvojila je Ruskinja Anastasija Galašina (251,1), dok je bronza pripala Nini Kristen iz Švajcarske (230,6).

Srbija je u ovoj disciplini imala dve takmičarke, ali Andrea Arsović i Sanja Vukašinović nisu uspele da se plasiraju u finale.