SRBIJA PROSULA PREDNOST I UPISALA PRVI PORAZ: Sunovrat "Orlova" u poslednjoj deonici i veliko slavlje Belgije!

KVALIFIKACIJE ZA SVETSKO PRVENSTVO U KOŠARCI

Sve novosti za ovaj i ostale sportske događaje možete pratiti na portalu Espreso.rs

Reprezentacija Srbije upisala je poraz u Belgiji rezultatom 73:69 u okviru drugog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u košarci.

Imala je Srbija prednost gotovo tokom celog meča, ali je u poslednjoj deonici postigla svega 6 poena, što su domaći znali da iskoriste i stignu do trijumfa.

Košarkaška reprezentacija Belgije

Najefikasniji u našem nacionalnom timu bili su Avramović sa 19, Petrušev sa 16 i Teodosić sa 14 poena.

Kod Belgije istakli su se Van Rosom sa 20 poena, Bako sa 14 i Emvea sa 11.

Belgija nakon ove pobede zauzima prvo mesto u grupi sa skorom 2-0, dok je naša reprezentacija odmah iza sa skorom 1-1.

IV ČETVRTINA

10. minu: Neeee! Loše dodavanje Avramovića, lopta je za Belgiju 12 sekundi pre kraja.

10. minut: Van Rosom pogađa trojku i vraća prednost Belgiji.

9. minut: Pogodak Petruševa za izjednačenje!

9. minut: Srbija je na -2, faul u napadu Jagodić-Kuridže!

7. minut: Petrušev pogađa težak šut i vraća prednost Srbiji.

7. minut: Belgija u prednosti prvi put od početka utakmice 66:65!

6. minut: Novi poeni Van Rosoma za 65:64! Belgija je došla na poen zaostatka.

6. minut: Van Rosom smanjuje prednost našeg tima na samo jedan posed! Tajm-aut zove Svetislav Pešić.

5. minut: Zakucava Bako i smanjuje prednost Srbije na samo -5.

4. minut: Rade Zagorac postiže svoje prve poene na meču za rezultat 65:56 u korist naše reprezentacije.

3. minut: Bako poentira za 63:56.

U TOKU JE PAUZA ZBOG NESTANKA STRUJE U DVORANI

III ČETVRTINA

10. minut: Žile spušta prednost na jednocifrenu, 63:54.

9. minut: Trojku postiže sada Dangubić za konačno nešto osetniju prednost 61:49.

8. minut: Trojka Libera iz kornera za 56:49.

7. minut: Avramović precizan sa linije za slobodna bacanja za 54:46.

6. minut: Nova trojka Miloša Teodosića za 52:44.

5. minut: Sjajno je istrčao Aleksa Avramović u kontru i upisao 4. poen u drugom poluvremenu, 17. na utakmici.

5. minut: Trojka Sema Van Rosoma na drugoj strani.

4. minut: Avramović poenima prekida seriju domaćih.

3. minut: Van Rosom pogađa iz kontra-napada za seriju domaćih od 7:0 i prvi tajm-aut koji zove selektor Pešić u drugom poluvremenu.

2. minut: Srbija bez poena u trećoj deonici, a Van Rosom i Bako tope prednost naše reprezentacije. (41:36)

II ČETVRTINA

10. minut: Pogodak Petruševa u poslednjoj sekundi za konačnih 41:29.

10. minut: Treća trojka Miloša Teodosića vraća Srbiji dvocifrenu prednost 39:27.

Košarkaška reprezentacija Srbije

10. minut: Daleku trojku pogađa Emvema što je nateralo Pešića da pozove tajm-aut na manje od minut do kraja prvog poluvremena.

8. minut: Aleksa je u sjajnoj seriji, nova trojka našeg beka!

7. minut: Avramović sa linije za slobodna bacanja a zatim i poenima nakon ukradene lopte dolazi do svog 10. poena i donosi Srbiji +13.

6. minut: Pogađa Avramović i donosi najveću prednost za našu reprezentaciju 29:18.

5. minut: Marko Jagodić-Kuridža siguran sa linije penala za 27:18.

4. minut: Trojka Obosao za 23:18.

3. minut: Do prvih poena u drugoj četvrtini reprezentacija Belgije stiže preko Bakoa.

1. minut: Srbija na početku druge deonice stiže do dvocifrene prednosti 23:12.

I ČETVRTINA

10. minut: Oba puta Petrušev je bio precizan sa linije za slobodna bacanja za prednost Srbije 21:13.

9. minut: Nova trojka Teodosića za 19:11 i tajm-aut koji je primoran da pozove selektor Belgije.

Svetislav Pešić, Miloš Teodosić

8. minut: Trojka Teodosića u padu za 16:11.

6. minut: Naša reprezentacija polako stiže do osetnije prednosti 13:7.

5. minut: Srbija stiže do prednosti od 9:7.

2. minut: Marko Jagodić-Kuridža sa linije slobodnih bacanja donosi prednost našoj reprezentaciji 5:4.

1. minut: Van Rosom donosi prednost domaćinu od 2:0.