POBEDA ZVEZDE U PRVOJ UTAKMICI FINALA ABA LIGE! Domaći stigli do trijumfa nošeni poenima Dobrića i Lojda 82:78

finale aba liga

Kompletan tok meča možete pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 22:55h

Košarkaši Crvene zvezde su slavili u prvoj utakmici finala ABA lige. Na kraju je rezultat bio 82:78.

Zvezda je dobro otvorila utakmicu i uspela da održava prednost, bilo je u nekim trenucima i + 9 da bi na kraju se završilo nerešeno 20:20.

Drugi period je protekao u sličnom ritmu kao i prvi samo je tu uspela Budućnost da dođe do male prednosti od dva razlike. Ali je Zvezda posle prvog dela imala prednost od 44:38.

KK Crvena zvezda

Treći period je bio najzanimljiviji jer su se teško postizali poeni tako da je bilo dosta uzbudljivo. Mada je Zvezda imala prednost od osam razlike ali je to opet Budućnost uspela da vrati i da u nekim trenucima preokrene u svoju korist. Ipak posle 30 minuta igre domaći su mogli biti prezadovoljni sa prednosti od 63:55.

Poslednjih deset minuta su u prvom njenim delu je Zvezda dominirala i imala najubedljiviju prednost od +15 70:55, a onda kao i tokom velog trajanja meča uspeli da se vrate i dovedu utakimicu do neizvesne završnice. Pobeda je ipak ostala u rukama domaćih i povela je Zvezda u seriji sa 1:0.

ABA liga

Najefikasniji kod domaćih su bili: Dobrić sa 23, isto koliko i Lojd, dok je vredan pomena i Davidovac sa 12 poena.

U redovima Budućnosti istakli su se Rid sa 26 poena i deset skokova, dabl dabl je imao i Ivanović sa 16 poena i deset asistencija, Kobs je upisao samo osam poena.

Sledeća utakmica se igra u utorak od 20:30, isto u halu Aleksandar Nikolić.

Kraj utakmice

IV ČETVRTINA

40. minut - Lojd nije pogodio trojku, na drugoj strani pogađa Popović za dva 80:78.

39. minut - Većale su sudije da li da dosude nesportski ili običan faul, na kraju je bio za dva bacanja koji je iskoristio Ivanović. 80:76

38. minut - Veoma bitni poeni Davidovca na asistenciju Lojda, posle skoka u napadu. 78:72

37. minut - Nije prošla akcija Zvezde, da bi posle Hol napravio faul. Na liniji slobodnih bacanja je Ivanović koji je pogodio oba sada je samo šest razlike. 76:70

36. minut - Sjajna asistenicija za Noka koji je poentirao. A onda je je Rid ponovo zakucao i ponovo je sedam razlike za Zvezdu 74:67

35. minut - Trojka Ivanovića, Budućnost smanjuje prednost, ali na drugoj strani odgovara Dobrić. Potom je ponovo Ivanović poentirao uz faul. 72:65

34. minut - Popović dalekom dvojkom smanjio prednost Zvezde. 70:59

33. minut - Budućnost ne može da poenitira, na drugoj strani slobodna bacanja za Hola koji je iskoristio. Gosti već duži period bez poena, koji prekida Rid 70:57

32. minut - Faul u naoadu Hola, posle toga je opet Zvezda dominirala u skoku. A onda je u napadu trojkom Dobrića došla do dvocifrene prednosti. 68:55

III ČETVRTINA

30. minut - Uz zvuk sirene pogađa Lendri Noko, čijim poenima Zvezda dolazi do + osam 63:55. Kraj trećeg perioda

30. minut - Zvezda na krilima Dobrića ponovo dolati do dva poseda prednosti. 59:55

29. minut - Nakon izgubljene lopte gostiju lako zakucavanje je imao Dobrić. A trenutno je nerešeno posle bacanja Ivanovića. 55:55.

1 / 4 Foto: Starsport©

28. minut - Dela Vale posle tri bacanja doveo Budućnost do prednosti, ali to nije dugo trajalo jer je prednsot vratio Dobrić. 53:52

27. minut - Nije Budućnost došla do izjednačenja nakon zadnjeg napada, ali ni svoj napad nije iskoristila Zvezda. Da bi potom Dela Vale fauliran pri šutu za tri. 51:49

25. minut - Rid se pretplatio na zakucavanja, trenutno je na 17 poena, koliko ima i Lojd. Potom je sa slobodnih bacanja smanjio prednost Zvezde na 49:47.

23. minut - Prvo je sa linije slobodnih bacanja pogodio Rid, da bi potom Uskoković izneo loptu na obruč da zadrži presnost Zvezde. Potom su usledili poeni Lojda, pa trojka Kobsa.

22. minut - Kuzmić je pogodio oba bacanja, a onda je za dva poentirao Nikola Ivanović 45:40

Kraj prvog poluvremena

II ČETVRTINA

20. minut - Sa zvukom sirene je pogodio Lazić, sudije su nakon pregledavanja snimka priznali koš. Koji je prethodio izgubljenom loptom Nikole Ivanovića. 42:36

18. minut - Zvezda dobrom odbranom razbija protivnika. Nadovezali su se poeni Lojda, potom trojku sa velike udaljenosti pogodio Dela Vale. 40:36

17. minut - Ima Zvezda šut za ttri poena, pogađali su prvo Lojd uz faul pa onda u poslednjem napadu i Davidovac. 36:31

15. minut - Izgubio je loptu Lojd, laki poeni za Vilija Rida. 29:29

14. minut - Ponovo je prednost na Zvezdinoj strani. Prvo je pogodio Rid, a onda iz skoka u napadu Dobrić. 24:22

13. minut - Prva prednost za Budućnost posle kontre pogodio je Mitrović. 20:22

12. minut - Nije se isplatila velika borbenost domaćih košarkaša jer je posle dva skoka u napadu Simonović promašio tri trojke zaredom. 20:20

I ČETVRTINA

10. minut - Nerešeno je posle prve četvrtine, domaći su imali i plus sedam ali na kraju je završeno posle poena Nikolića. 20:20

9. minut - Vraća se Budućnost trojka za Popovića nakon ukradene lopte Ivanovića. 20:18

6. minut - Velika borbenost Davidovca, uhvatio je svoj promašaj i iznudio faul uz koš. U sledećem napadu Zvezde trojku je pogodio Dobrić. Odgovara Rid poenima ispod koša uz faul. 18:11

5. minut - Posle minuta odmora, trojku za Budućnost pogađa Nikolić 12:7

6. minut - Prvi tajm aut na utakmici, prva osetnija prednost za Zvezdu nakon polaganja Lojda vode domaći 11:4

4. minut - Lagano polaganje Davidovca, Zvezda ponovo u prednosti. Tehničku grešku je dobio Dejan Milojević. 6:4

2. minut - Prvi poeni za Budućost, Rid je zakucao za izjednačenje 2:2

1. minut - Zvezda vodi posle prvog napada 2:0

Danas je na programu prva utakmica finalne serije ABA lige, gde se sastaju treći put zaredom u ovoj fazi Crvena zvezda i Budućnost.

Crveno-beli su do finala stigli pobedom u protiv Igokee sa 2:1 u seriji, dok je Budućnost bila bolja od Mornara sa 2:0 i odmornija ulazi u ovo finale.

Prethodna finala su po uspešnosti bila izjednačena. Prvo je u finalu u sezoni 2017/2018 bila bolja Budućnost posle pet utakmica, da bi sledeće sezone Zvezda uzvratila i isto posle majstorice uzela titulu u ABA ligi.

Pre ove utakmice bilo je pitanje hoće li Kori Volden biti spreman, ali sva je prlika da će se naći u sastavu. Dok je mača šansa da na terenu vidimo Marka Jagodić Kuridžu.

Pre ovog meča trener Crvene zvezde Dejan Radonjić je izjavio:

- Rekao bih da su u finalu dva najbolja tima u sezoni. Očekivalo se tako možda od starta. Ono što sam prvo gledao, a kasnije učestvovao delovalo je realno. Fokus je na prvoj utakmici i na tome smo radili od momenta kada smo završili seriju protiv Igokee. Budućnost nas je dva puta dobila, nadigrala nas je u Podgorici i pokazali su da imaju razlog za optimizam. Imaju kvalitet, uigrani su, u formi. Kvalitetno su prošli polufinale, čak i superiorno. Čeka nas težak izazov od prvog duela.

Dok je njegov kolega sa druge strane Dejan Milojević istakao sledeće:

- Zvezda i mi smo ekipe u kojima se zna ko šta radi. Zna se šta ima Zvezda, tu su Lojd i Volden, Davidovac koji igra sjajno važne utakmice, defanzivno Lazić i Dobrić rade veliki posao, u reketu su odlični Kuzmić i Noko. I mi i oni smo, jednostavno, dobri timovi.