DVA POTPUNO RAZLIČITA IZDANJA: Srbija odlično ušla u meč, ali je na kraju doživela debakl (FOTO)

PORAZ NA STARTU KVALIFIKACIJA

Nemačka je ubedljivo pobedila sa 5:1

Objavljeno: 19:23h

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Izabranice selektora Predraga Grozdanovića izgubile su u Kemnicu od Nemačke 1:5, posle dva potpuno različita izdanja.

Srbija je odlično ušla u meč, odigrala možda i najboljih 45 minuta u poslednjih nekoliko godina. Dominirale su naše devojke i potpuno iznenadile velikog favorita i jednu od najboljih selekcija na svetu.

Dobar početak dao je rezultat već u trećem minutu kada je Srbija povela golom Nine Matejić. Srpski tim se dobro držao u prvom poluvremenu, ali je u nastavku utakmice primio čak pet golova. Četiri gola postigla je Lena Šuler, u 49, 54, 71. i 77. minutu, a konačan rezultat postavila je Melani Lojpolc u 79. minutu.

Ovo je bila prva utakmica Srbije u kvalifikacijama, a Nemačka je do sada odigrala dva meča i ostvarila obe pobede. U sledećem kolu Srbija će igrati na gostovanju protiv Portugalije 21. oktobra.U Grupi H su još Turska, Izrael i Bugarska.

Svetsko prvenstvo održaće se od 20. jula do 20. avgusta 2023. godine u Australiji i Novom Zelandu.