ENGLEZI POKORILI NAPULJ U DERBIJU, KEJN NAJBOLJI U ISTORIJI: Ronaldo i Krunić dali po 2 komada, het-trik Hejlunda!
Englezi slave gol Deklana Rajsa, Foto: EPA/Cesare Abbate

kvalifikacije za euro 2024.

Dobar start kvalifikacija zabeležili su i Danska i Bosna i Hercegovina

Objavljeno: 22:53h

Odigrane su prve utakmice u tri grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu 2024.

U grupi C se igrao derbi. Italija je dočekala Englesku i izgubila 1:2.

"Albion" je poveo preko Deklana Rajsa u 13. minutu, a prednost je duplirao Hari Kejn sa bele tačke u 44. minutu čime je postao najbolji strelac u istoriji Engleske - dao je 54 gola na 81 utakmici za reprezentaciju.

U 80. minutu Engleska je ostala sa igračem manje jer je Luk Šo isključen zbog dva žuta kartona.

U istoj grupi, Severna Makedonija je sa 2:1 pobedila Maltu. Strelci za domaće su bili Elmas i Čurlinov, a utešni gol za goste delo je Janika.

U grupi H, Danska je savladala Finsku sa 3:1 uz het-trik Rasmusa Hejlunda koji je tresao mrežu rivala u 21, 82. i 91. minutu. Strelac za goste je bio Antman u 53.

Severna Irska je golovima Čarlsa savladala San Marino u gostima i posle prvog kola je na prvom mestu u grupi.

Ranije danas u ovoj grupi, Slovenija je posle preokreta slavila u Kazahstanu.

A u grupi J gde je Kristijano Ronaldo postao svetski rekorder sa 197 nastupa za nacionalni tim, napadač Al-Nasra je veliki dan obeležio s dva gola u pobedi Portugala 4:0 nad Lihtenštajnom.

Prvo je bio strelac iz penala, pa iz igre, a prethodno su goste načeli Kanselo i Bernardo Silva.

Bosna i Hercegovina je dobro startovala u istoj grupi jer je sa 3:0 deklasirala Island.

Prva dva gola je postigao napadač Milana srpskog porekla, Rade Krunić, dok je trećoi dao Dedić.