TADIĆEV GOL NIJE BIO DOVOLJAN: Ajaks poražen u derbiju holandske Eredivizije! (FOTO)

dobar meč u amsterdamu

Tim iz Roterdama na kraju je kao gost slavio rezultatom 3:2

Objavljeno: 17:17h

Fudbaleri Fejenorda savladali su Ajaks na "Johan Krojf" areni u Amsterdamu rezultatom 3:2 (1:2) u 26. kolu holandske Eredivizije.

Popularni "Klasiker" bio je nikad zanimljiviji, jer su "kopljanici" i "Roterdamersi" na čelu tabele, a nakon ovog trijumfa nazire se novi šampion.

Tome je mnogo bliži Fejenord, koji je stigao do čak šest bodova prednosti u odnosu na ljutog rivala, te osam kola pre kraja ima "autoput" ka tituli.

Fejenord je ka prvoj pobedi u Amsterdamu još od avgusta 2005. godine krenuo golom Himenesa već u petom minutu.

Poravnanje je doneo Edson Alvares u 17. minutu, a 20 minuta kasnije je pogodio i Dušan Tadić. Kapiten repreznetacije Srbije je do osmog gola došao posle akcije po levoj strani i asistencije Stivena Bergvajna.

Međutim, u 52. minutu je Šimanski poravnao na 2:2 i potpuno otvorio ovaj derbi. U 82. minutu je golman Fejenorda Velenrojter fenomenalno intervenisao posle šuta Kudusa i time utkao put ka pobedi koju je četiri minuta kasnije doneo Gertruida.

Sjajno je štoper gostiju skočio posle kornera sa leve strane i glavom postavio konačnih 3:2.