SVETSKO PRVENSTVO U KATARU: Australija se borila, ali Argentina nastavlja avanturu na Svetskom prventvu (FOTO)
Slavlje fudbalera Argentine, Foto: EPA/NEIL HALL

sp katar 2022

Završeno
22:10h

U nedelju ponovo gledamo dve utakmice, jednu od 16, a drugu od 20.00.

Francuska igra protiv Poljske u prvom terminu, a četiri sata kasnije na teren će Engleska i Senegal.

22:06h

Završen je još jedan dan Svetskog prvenstva u Kataru, a u četvrtfinale plasirale su se Holandija i Argentina.

Detalj sa utakmice Holandije i SAD-a
Detalj sa utakmice Holandije i SAD-afoto: EPA/Noushad Thekkayil

O mestu i datumu odigravanja utakmice pročitajte OVDE.

Detalj sa utakmice Argentine i Australije
Detalj sa utakmice Argentine i Australijefoto: EPA/ABIR SULTAN
22:00h

KRAJ! Argentina je drugi četvrtfinalista Svetskog prvenstva u Kataru pošto je pobedila Australiju 2:1, a izveštaj sa utakmice pročitajte OVDE.

Izmena: 22:12h
21:35h

76. minut - GOOL! Nije gotovo! Krejg Gudvin je šutirao sa distance, lopta je pogodila Enca Fernandeza i zbunila ukopanog Emilijana Martineza.

Izmena: 21:44h
21:16h

57. minut - GOOL! Može se reći da je Argentina rešila pitanje pobednika. Hulijan Alvarez iskoristio je grešku Rajana i povećao na 2:0.

20:36h

35. minut - GOOL! Ko drugi nego on, Lionel Mesi! Kapiten Argentine danas igra 1000. utakmicu u karijeri, a istu je krunisao pogotkom protiv Australije.

19:47h

Poznate su startne postave za susret Argentine i Australije:

ARGENTINA (4-3-3): Martinez – Molina, Romero, Otamendi, Akunja – Fernandez, De Pol, Makalister – Mesi, Alvarez, Gomez.

AUSTRALIJA (4-4-2): Rajan – Degenek, Sutar, Rouls, Behič – Leki, Muj, Irvin, Bakus – Makgri, Djuk.

17:58h

KRAJ MEČA!!!!!!! Holandija ide u četvrtfinale nakon pobede protiv Amerike rezultatom 3:1, a izveštaj sa utakmice pročitajte OVDE.

Izmena: 22:13h
17:49h

90' Drugo poluvreme produženo je šest minuta.

17:37h

81' GOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!! Damfris vraća dva gola prednosti Holandiji.

17:34h

78' Šansa i za Holandiju, Bergvajn je bio u prilici, ali nije bio precizan.

17:34h

77' Nova šansa za strelca gola Rajta, ovoga puta bolji je bio golman Holandije.

17:32h

76' GOOOOOOOOLLLLL!!!!!! Amerika se vraća u igru i smanjuje rezultat. Rajt je petom nekako usepo da zahvati loptu i lobuje Noperta.

16:47h

45+2' KRAJ PRVOG POLUVREMENA!!! Četa Luja van Gala za sada deluje moćno i vodi posle prvih 45 minuta igre sa 2:0.

16:46h

45+1' GOOOOOOOOOLLLLLL!!!! Holandija je u nadoknadi vremena prvog poluvremena duplirala prednost.