ALKARAS NA KOLENIMA: Španac RAZBIJEN u polufinalu, ništa od titule!
Karlos Alkaras, Foto: EPA/ MARK R. CRISTINO

Karlos Alkaras ostao bez šanse da se bori za trofej u prestonici Kine

Objavljeno: 17:49h

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u finale ATP turnira u Pekingu.

On je u polufinalu u potpunosti nadigrao drugog tenisera sveta Španca Karlosa Alkarasa.

Italijan je slavio rezultatom 2:0 (7:6 (4), 6:1), a u velikom finalu igraće protiv trećeg igrača planete, Danila Medvedeva.

Bio je ovo sedmi međusobni duel dvojice tenisera i četvtrti trijumf Italijana, a meč je trajao 117 minuta.

Janik Siner
Janik Sinerfoto: EPA/WU HAO

Alkaras je dosta bolje otvorio meč i ekspresno poveo sa 2:0. Ipak, Siner se brzo opasuljio i uzvratio istom merom i izjednačio na 2:2. U naredna dva gema videli smo po jedan brejk na obe strane, a potom je usledio miran period meča u kojem su teniseri osvajali gemove na svoj servis.

To nas je dovelo do taj-brejka u kojem je dosta bolji bio Siner. Stekao je prednost od 4:1 i bez problema priveo 13. gem i kraju i osvojio ga rezultatom 7:4.

U drugom setu apsolutna dominacija Janika koji je Alkarasu dozvolio samo jedan gem.

Imao je Španac šanse da ovaj set učini neizvesnijim, ali je u četvrtom gemu propustio tri vezane brejk lopte i to je bilo sve od njega.