EKVADOR ZA TRI MINUTA OD SLAVLJA DO TUGE... Kulibali odveo Senegal u osminu finala Svetskog prvenstva (VIDEO/FOTO)
Slavlje Kalidua Kulibalija sa saigračima, Foto: EPA/Abir Sultan

MUNDIJAL U KATARU

Afričkoj selekciji odgovarala samo pobeda, dok je Južnoamerikancima na ruku išao i remi, ali je šampion Crnog kontinenta slavio sa 2:1

Objavljeno: 18:27h

Fudbalska reprezentacija Senegala u direktnom duelu protiv Ekvadora u borbi za osminu finala Mundijala u Kataru slavila je 2:1 i osvojila drugo mesto.

Videli smo ludnicu u poslednjem, trećem kolu grupe A Svetskog prvenstva pošto je Južnoamerikancima odgovarao i remi, a Afrikancima samo pobeda.

Detalj sa utakmice Ekvadora i Senegala
Detalj sa utakmice Ekvadora i Senegalafoto: EPA/Abir Sultan

Šampion Crnog kontinenta poveo je u 42. minutu pogotkom Ismaila Sara u 42. minutu, ali uzbuđenje je bilo od 67. do 70. minuta.

U 67. minutu izjednačio je Mojzes Kaisedo! Fudbaler Brajtona ostao je sam na drugoj stativi i neometan je ubacio loptu u mrežu.

Detalj sa utakmice Ekvadora i Senegalafoto: EPA/ROLEX DELA PENA

Samo tri minuta kasnije usledio je prekid sa 25 metara, a kapiten Kalidu Kulibali je prvi natrčao na volej i savladao Galineza za zlata vredan pogodak.

U drugom meču ove grupe, Holandija je rutinski overila prvu poziciju pošto je savladala domaćina Katar sa 2:0.