JOVIĆ PRESUDIO TURCIMA: Zvezda se igrala sa živcima, ali naplatila je Galati sve! (FOTO) (VIDEO)

evroliga, 2. kolo

Objavljeno: 21:10h

Košarkaši Crvene zvezde ne mogu bez drame kada je u pitanju Evroliga!

Crveno-beli su pobedili u infrarkt završnici Galatasaraj u Istanbulu rezultatom 85:83 i sada imaju skor 1-1 u najelitnijem evropskom takmičenju.

Junak meča bio je Stefan Jović koji je postigao tri najbitnija poena na meču u poslednjem minutu, a šta reći za Marka Simonovića koji je postigao čak 23 poena!

Poruka Delija košarkašima Zvezde pred meč sa Galatom je jasna! (FOTO)

Auuuu, kakva trojka Stefana Jovića! U padu i preko ruke u poslednjoj sekundi! (VIDEO)

Meč su obeležile serije koje su pravili igrači oba tima. U prvoj četvrtini domaća ekipa je delovala nadmoćno i nošena navijačima je imala prednost i od 14 poena razlike - posle šest minuta bilo je 19:5.

Evroliga rekla svoje: Meč Crvena zvezda - Barselona u Areni se ne sme propustiti!

Kako je vreme odmicalo, izabranici Dejana Radonjića su igrali sve bolje.

Briljirao je na ovom meču fenomenalni Marko Simonović koji je u prvom poluvremenu rešetao koš protivnika i bio najzaslužniji što je posle 20 minuta na semaforu stajalo 47:47.

SMIRILI TURKE: Simon je krenuo da sipa jako, a onda su Lazić i Gudura počeli da cepaju mrežice! (VIDEO)

Od tog momenta gledali smo rezultatski izjednačen meč i do kraja utakmice niko nije mogao da stekne prednost veću od četiri peona.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Minut pre kraja meča Zvezda ponovo hvata seriju i stiže do pola koša prednosti poisle sjajnog prodora Jovića - tada je bilo 84:83.

Ološ koji sebe naziva navijačima Galatasaraja ponovo skrnavio grob Marka Ivkovića! (FOTO)

Šampion Srbije je zadržao koncentraciju i posle pogotka Jovića sa penala trijumfovao rezultatom 85:83.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je fenomenalni Marko Simonović koji je postigao 23 poena.

Stefan Jović je dodao 14 koševa i podelio devet završnih pasova, dok su Gudurić i Kuzmić ubacili po 11 poena.

Dvocifren je bio i Milko Bjelica sa10, a Dangubić je ubacio devet koševa.

U poraženom timu sve konce je vukao Ostin Dej koji je ubacio 24 poena uz osam skokova, a pomoć je imao u Tajusu koji je postigao 19, odnosno Dentmonu koji je dodao još 12 koševa.

Sva dešavanja pre, tokom i posle utakmice pratili ste uz naš dobro poznati "lajv-blog"!