Zvezda ne da titulu: Crveno-beli šampioni Srbije uz dramu u Pioniru!  (FOTO) (VIDEO)

4. meč finalne serije superlige

Zvezda ne da titulu: Crveno-beli šampioni Srbije uz dramu u Pioniru! (FOTO) (VIDEO)

Sva dešavanja pre, posle i tokom meča pratili ste uz naš portal!
Objavljeno: 01:10h

Košarkaši Crvene zvezde su novi-stari šampioni Srbije! Posle sjajne i uzbudljive finalne serije, izabranici Dejana Radonjića su zabeležili pobedu nad Partizanom rezultatom 65:70 u vreloj hali "Aleksandar Nikolić" i sa ukupnim rezultatom od 3:1 odbranili trofej u domaćem šampionatu, i osvojili ukupno 16. u svojoj istoriji. Paklen doček Grobara igračima Zvezde i ludnica kada je izašao Džikić! (VIDEO) Delije bacile topovski udar i ponovo tresle kameru, Grobari poludeli! (VIDEO)

Već na samom početku se videlo da nas očekuje uzbudljiva i neizvesna utakmica. Puleni Aleksandra Džikića su bolje otvorili meč i već na samom početku poveli su rezultatom 14:6. Reagovao je strateg crveno-belih i uspeo da povrati svoje igrače u meč. Nošeni u tim momentima nepogrešivim Kinsijem smanjili su razliku pa je posle prvih deset minuta rezultat bio 22:18. Milutinov došao u Pionir na utakmicu: Evo kako su ga dočekali Grobari! (VIDEO) Grobari u transu: Milutinović iskopirao Vrapca na 1,2 sekunde do kraja četvrtine! (VIDEO) U drugoj deonici viđena je rezultatska klackalica. Sa jedne strane blistali su Novica Veličković i Džamar Vilson, a na njihov izazov najbolje su odgovorili pomenuti Kinsi, Luka Mitrović i Marko Simonović. Posle prvih 20 minuta na semaforu je pisalo 41:39 za tim sa Malog Kalemegdana. Zanimljiv podatak iz ovog dela meča je da su košarkaši Partizana izveli skoro 20 slobodnih bacanja! Štimac odneo šampionski pehar Delijama, pa se popeo na ogradu da vodi navijanje! (VIDEO) Na vređanje Čovićeve supruge, Delije su odgovorile uvredljivim skandiranjem! (VIDEO)
Micić i Vilson se hvatali za gušu, pa se umešao i Cirbes! (VIDEO) Na samom početku drugog poluvremena Stefan Jović je nezgodno pao i bio je iznešen sa terena. U prvi mah nije delovalo dobro, ali se plej vratio na teren pred kraj meča. U trećoj četvrtini viđene su tvrde odbrane na obe strane i poeni su uglavnom postizani sa linije za slobodna bacanja. Ipak, takva košarka je više odgovarala Zvezdi koja je uspela da stigne pred sam kraj i do prve dvocifrene prednosti. Vilson je postigao svoj deseti poen i rezultat sa kojim smo ušli u poslednju deonicu bio je 56:48 za crveno-bele. Nastavilo se u istom ritmu i poslednjih deset minuta. Velika borba i tvrda odbrana prouzrokovale su i nervozu kod aktera "derbija" pa su procenti šuta, pre svega crno-belih, nastavili da se pogoršavaju. Mnogo faulova i slobodnih bacanja je nastavilo da prija pulenima Dejana Radonjića, pa je prednost malo po malo bila sve veća pa je konačan rezultat bio 65:70 i Crvena zvezda je odbranila titulu. Junak meča je Majk Cirbes koji je u samom finišu rešio pitanje pobednika sa penala. Treba spomenuti i sjajne partije Novice Veličkovića koji je ponovo demonstrirao zavidno košarkaško znanje. Igrači Zvezde otrčali Delijama u zagrljaj, a ovi zapalili baklje! (VIDEO)

39:43
Prvo poluvreme je završeno! 39:41! 39:41 Kinsi nastavlja da lomi na ovom meču, postigao je svoj 14. poen i to bez promašaja iz igre! I to je poslednji poen u prvom poluvremenu, fantastičan meč gledamo večeras!