Partizan osetio snagu Zvezde: Crveno-beli moćni na startu finala! (FOTO) (VIDEO)

Finalna serija superlige

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča pratili ste uz Espreso.co.rs
Objavljeno: 23:11h

Košarkaši Crvene zvezde demolirali su Partizan u prvoj utakmici finalne serije Superlige rezultatom 84:53 i tako poveli u seriji i došli jedan korak bliže drugom ovosezonskom trofeju. Ovo je, inače, druga najubedljivija pobeda crveno-belih u istoriji Večitih derbija. Godine 1971. u Kupu Zvezda je slavila sa rekordnih 103:71.

Večiti rivali su izjednačeno započeli meč sa jako žustrom igrom na parketu. Igralo se koš za koš dok Zvezda nije napravila znatniju razliku od šest poena, kada je Džikić tražio tajm-aut. Ipak, ta kratka pauza nije urodila plodom jer se sa istom prednošću šampiona krenulo u drugu deonicu. Međutim, crno-beli su predvođeni Cvetkovićem prišli na svega dva poena minusa u neefikasnoj četvrtini gde je za pet minuta na obe strane postignuto pet poena. Kvinsi Miler se potrudio da sa šest vezanih poena donese prvu dvocifrenu prednost na utakmici, čime je i te kako zabrinuo ekipu iz Humske. Do kraja poluvremena igralo se čvrsto sa malim brojem poena, ali se završilo bolje po Zvezdu. U nastavku meča ulogu prve violine od Kvinsija Milera preuzima Stefan Jović koji je pogađao sve, a usput i diktirao igru svog tima koji lakim poenim i šutevima sa distance rešetao koš crno-belih. Ta deonica je završena prednošću Zvezde od čak 25 koševa. U poslednjoj četvrtini formalni domaćin je nastavio da razbija protivnika i na kraju da trijumfuje rezultatom 84:53. Heroj utakmice bio je Kvinsi Miler koje je postigao 25 poena, a najveću pomoć je imao u Joviću koji je postigao 15 i Simonoviću koji je upisao 11 poena. U poraženom timu istakli su se Vilijams i Džons sa 10, odnosno devet poena. Vilson je dodao još osam. Sledeći meč je na programu u subotu uveče. Tok meča: 84:53 - Furiozna Crvena zvezda je razmontirala Partizan! Gotovo je sve, crveno-beli su za korak bliže naslovu prvaka države!

69:43
67:41
64:38 60:38
56:38
51:35
44:29 KRAJ PRVOG POLUVREMENA!!! 42:27 ZA ZVEZDU!
36:25
32:22
24:20 24:15
21:15 - KVINSI MILER JE OBELEŽIO POZITIVNU PRVU ČETVRTINU DOMAĆINA!
19:13 12:13 6:7
21:00 20:50 - Nemila dešavanja pre samog početka utakmice.. 20:30 Hala se polako puni dok se igrači zagrevaju
20:00 Grobari u korteu stižu u Pionir! Recimo da ih ima oko 400! 19:30