ZVEZDA NA FAJNAL-FORU: Kroz dramu do pobede u velikom derbiju!
Juniori Crvene zvezde zaustavili su Cibonu, Foto: KK Crvena zvezda

ABA U19

U poslednjem meču koji je zakazan za nedelju, rival je Olimpija

Objavljeno: 14:47h

Mladi košarkaši Crvene zvezde savladali su Cibonu sa 63:61 u četvrtom kolu kvalifikacija za F4 juniorske ABA lige.

Ovom pobedom crveno-beli su se plasirali na završni turnir, a u poslednjem meču koji je zakazan za nedelju, rival im je Olimpija.

Crvena zvezda je nakon izjednačene prve deonice (19:19), zaigrali po sličnom receptu iz prethodnih utakmica bolje u nastavku, a do veće prednosti stigli su tokom druge četvrtine i održavali dvocifrenu prednost do poslednjih pet minuta meča.

Velika je borba bila za plasman na F4
Velika je borba bila za plasman na F4 foto: KK Crvena zvezda

Međutim, tada je ekipa Cibone počela da kažnjava sve promašaje i loša rešenja igrača Crvene zvezde, pa je publika u dvorani Jazine prisustvovala drami. Nakon pogođene trojke Brankovića, Tomašević je pri rezultati 61:60 promašio oba penala, a polovično uspešan na 16 sekundi do kraja bio je Branković za 61:61.

Juniori KK Crvena zvezda
Juniori KK Crvena zvezda foto: KK Crvena zvezda

Ipak, plejmejker Zvezde Lazar Vasić poentirao je šest sekundi pre kraja, a Cvitanović uz zvuk sirene nakon tajm-auta promašuje trojku, a Crvena zvezda stiže i do četvrte pobede u Zadru. Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde mts bio je Popović sa 19 poena i 9 skokova, Vasić je ubacio 13, a Živanović 14.