Prekinut je katastrofalni niz: Partizan oscilirao, ali savladao Zadar u proključalom Pioniru! (VIDEO)
Partizan Zadar, ABA liga, Foto: Espreso

ABA liga, 15. kolo

Sva dešavanja sa meča pratili stze uz naš dobro poznati lajv-blog

Objavljeno: 19:16h

Košarkaši Partizana pružili su jednu od najboljih partija ove sezone i u uzavrelom Pioniru uspeli da savladaju Zadar sa 95:87.

Crno-beli su nešto lošije otvorili ovaj susret i na poluvremenu su imali zaostatak od tri poena, ali su slomili protivnika na krilima Novice Veličkovića i Najdžela Vilijamsa Gosa u trećoj četvrtini napadački maltene savršenom partijom.

Vanja Marinković na meču Partizan Zadar
Vanja Marinković na meču Partizan Zadarfoto: Beta

U sličnom ritmu nastavili su i u poslednoj deonici, uz osciliacije u gubljenje prednosti, nervozu, ali su stigli do pobede kojom najavljuju bolje dane i prekidaju seriju od četiri poraza u svim takmičenjima, dok je ovo tek drugi trijumf u prethodnih 14 mečeva!

Najefikasniji u Partizanu bio je Vilijams Gos sa 22 poena, a Novica Veličković ga je pratio sa 18.

Po 10 poena postigli su Gagić, Miler i Aranitović.

U poraženoj ekipi najefikasniji bio je Bostik sa 27 poena.

Statistika sa meča Partizan Zadar
Statistika sa meča Partizan Zadarfoto: Printscreen/aba-liga.com

Na tribinama su po prvi put od Večitog derbija bile obe zaraćene frakcije Grobara, a o njihovom sukobu opširnije pročitajte ovde!

Sva dešavanja sa meča pratili stze uz naš dobro poznati lajv-blog..

ČETVRTA ČETVRTINA

Nisu znali Zadrani gde se nalaze, pogađali su redom Aranitović, Šalić, Gos i Miler pa je prednost u jednom trenutku bila i plus 22! Potom se budi sjajni Bostik i razlika se probudio.

Potom su usledile nove oscilacije domaćih, izgubljene lopte, početničke greške i Hrvati prilaze na samo šest razlike!

Ipak, uspe je Čanak da smiri i motiviše ekipu i slavi sa 95:87.

TREĆA DEONICA 77:63

Crno-beli su se potpuno razgoropadili! Nošeni Novicom Veličkovićem i Najdžel Vilijams Gosom uspeli su da steknu dvocifrenu prednost! Napdački maltene savršena četvrtina za ekipu Nenada Čanka, a u prvih sedam minuta drugog poluvremena postignigli su čak 26 poena!

Sa druge strane nastavlja da dominira Džoš Bostik joi već ima pet ubačenih trojki, ukupno 16 na poslednje tri utakmice!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA 38:41

Crno-beli muku muče sa izgubljenim loptama i već imaju dvocifren broj istih, a od toga dva odmah posle ubacivanja iz auta! Za sada ni jedna ekipe nije uspela da se odlepi rezultatski, a novu seriju od 7:0 su imali gosti poenima Bašića i Krajine.

Najefikasniji kod domaćih je Najdžel Vilijams-Gos sa devet poena, a koš manje postigao je Aranitović.

Kod gostiju Bostik i Krajina imaju po devet.

GOTOVO JE PRVA ČETVRTINA 20:18

Crno-beli su na spor način otvorili meč, ali prva vest je to što su na tribinama pripadnici dve zaraćene frakcije Grobara koje su počele međusobno prozivanje, a više o tome saznajte na ovom linku.

Što se košarke tiče na početku se igralo u serijama - prvu je otvorio Zadar sa 4:0, da bi crno-beli uzvratili sa 7:0. Debitovao je i Gagić, a Vanja Marinković se povredio, ali se ubrzo vratio na teren. 20:18.

17:00 - Meč je počeo! Grobari posle nekog vremena ponovo fanatično navijaju na košarkaškoj utakmici svog kluba!

16.40 - Sve je spremno za početak meča u Pioniru. Podsetimo se tog prethodnog meča.