KAKVA NOĆ ZA SRBE: Jokić ISKLJUČEN ZBOG UDARANJA, Teodosić BRILJIRAO i uništio BOGDANA i Kingse! (VIDEO)
Nikola Jokić i Miloš Teodosić obeležili su noć u NBA, Foto: AP/Profimedia

nba liga

Nikola je poludeo kad je video šta su mu sudije svirale, Teo je bio nemilosrdan protiv saigrača iz reprezentacije

Kakvo ludo veče u NBA za Srbe, a u njemu su učestvovali Nikola Jokić, Miloš Teodosić, Bogdan Bogdanović i Boban Marjanović!

Nikola Jokić je izbačen sa utakmice, pošto su sudije njegovu borbu za prostor sa Šveđaninom Jonasom Jerebkom na utakmici Denvera i Jute okarakterisale kao nameran faul i isključujuću tehničku grešku.

Ne prvi put ove sezone, Jokićev protivnik je osetio lakat negde na telu, ali su sudije prvi put odlučile da Nikolu pošalju u svlačionicu.

Pogledajte i sami, pa prosudite šta se desilo:

U Jokićevu odbranu, Jerebko ga je "tukao" celu utakmicu, a ni drugi igrači Jute nisu bili nimalo nežni prema Srbinu.

Inače, Nikola je odigrao odlično do isključenja, rano u 4. četvrtini, i za 26 minuta na terenu postigao je 13 poena, uz 7 skokova i 5 asistencija (šut iz igre 4-10, 1-3 za trojke, 4-4 sa linije slobodnih bacanja).

Evo Nikoline partije:

Denver je dobio ubedljivo ovu utakmicu sa 107:83, a najefikasniji je bio Džamal Marej, koji je 13 od svojih 22 poena postigao u prvoj četvrtini. Vilson Čendler i Geri Haris postigli su po 15 i pomogli da Denver dobije i treću utakmicu zaredom.

Za Jutu je Derik Fejvors dao 20 poena, a Jerebko i Donovan Mičel su dodali po 13.

U susretu Miloša Teodosića i Bogdana Bogdanovića, apsolutni pobednik bio je Miloš Teodosić, koji je rasturio Kingse sa svojim asistencijama i predvodio Kliperse do pobede od 122:95.

Miloša je svuda bilo na terenu, saigrači su dobijali krila posle njegovih dodavanja, a komentatori su "ludeli" zbog njegovih asistencija.

Teodosić je za samo 21 minut postigao 8 poena (šut iz igre 3-9, 2-5 za trojke), uz 10 asistencija i 4 skoka.

Na drugoj strani, Bogdan je za 29 minuta na parketu imao 9 poena, uz 3 skoka i 3 asistencije, uz šut 4-10 (1-3 za trojke), 0-1 sa linije slobodnih bacanja.

Za Kliperse je Montrezl Harel postigao 22 poena, a Lu Vilijams 21, dok je Džamil Vilson dodao 17, a Andre Džordan 13 poena i 15 skokova.

Kod Kingsa su jedini dvocifreni bili Vili Koli-Stajn sa 17 poena, i Badi Hild i Malahi Ričardson sa po 10.

Inače, odlične vesti za Kliperse su te da bi njihov najbolji igrač Blejk Grifin mogao da se vrati na teren mnogo, mnogo pre roka, i to možda već u petak, kako je najavio trener Dok Rivers. Dobre vesti su i da je Danilo Galinari počeo da trči, te bi i on mogao uskoro na teren.

Boban Marjanović je igrao samo 3 minuta u pobedi Detroita protiv Indijane (107:83), i za to vreme je postigao 6 poena (1-1 iz igre, 4-4 sa linije slobodnih bacanja).

Najefikasniji kod pobednika bio je Tobajas Heris sa 30 poena, Dramond je imao 21 poen i 18 skokova, a kod Indijane Viktor Oladipo je postigao 13 poena.