MOĆNI JOKIĆ SRUŠIO NAJJAČI TIM U NBA, BOGDAN ODIGRAO SAVRŠENU UTAKMICU: Velika srpska noć u Americi! (VIDEO)

nba liga

Miloš Teodosić je takođe odigrao solidnu utakmicu, ali njegovi Klipersi su izgubili

Objavljeno: 09:22h

Sinoć su na parkete NBA lige izašla trojica naših asova - Nikola Jokić, Bogdan Bogdanović i Miloš Teodosić, a prva dvojica su imala sjajne utakmice. Nemanja Bjelica ponovo nije igrao zbog povrede stopala.

Jokić je predvodio svoje Denver Nagetse u velikoj pobedi u Oklendu, nad najjačim timom lige, Golden Stejt Voriorsima - 96:81.

Nikola je za 37 minuta postigao 18 poena, uz 9 skokova, 4 asistencije, po jednu ukradenu loptu i blokadu (šut iz igre 9-16, 0-3 za tri poena).

Pomagao mu je Geri Haris sa 19 poena, zatim Džamal Marej sa 14 poena, 6 skokova i 5 asistencija, a na ovaj način Golden Stejt je propustio priliku da zabeleži 12. pobedu u nizu.

Kod Golden Stejta Kevin Durent je imao 18 poena i 6 skokova, Drejmond Grin 10 poena, 6 asistencija i 5 skokova, a Klej Tompson 15 poena, dok je Džordan Bel postigao 7 poena i uhvatio 10 skokova.

Sakramento je "junački" izgubio od prejakog San Antonija, a naš Bogdan Bogdanović je u ovom porazu odigrao svoju prvu "savršenu" šutersku utakmicu u NBA: za 29 minuta na terenu šutirao je 6-6 iz igre, od čega 3-3 za trojke, dakle ukupno 15 poena, uz po skok i asistenciju.

Na Bogijevu žalost, ostatak tima nije bio toliko šutersku raspoložen kao on, pa je na kraju Sakramento izgubio od San Antonija - 108:99.

Sparse je do pobede nosio LaMarkus Oldridž sa 29 poena i 10 skokova, a Pau Gaso je ostvario tripl-dabl sa 14 poena, 11 skokova i 10 asistencija. Toni Parker je bio razigran - 10 poena i 6 asistencija, a Manu Đinobili je dopunio učinak ovih "metuzalema" sa 15 poena.

Inače, utakmica je bila neizvesna u prvih 25 minuta, a onda se San Antonio odvojio, koševima Đinobilija.

Kod Sakramenta, Badi Hild je postigao 24 poena, Vili Koli-Stajn je ubacio 22, uz 11 skokova.

Najmanje uspešno veče od naših asova imao je Miloš Teodosić, koji je dobro počeo utakmicu, ali onda se uklopio u sivilo Klipersa, koji su sa 115:112 izgubili utakmicu koju je trebalo da dobiju - protiv Memfisa.

Miloš je na terenu proveo 32 minuta, postigao je 9 poena (šut 4-9, 1-5 za trojke), udelio 4 asistencije, uz 1 skok, a ponovo je imao najbolji +- skor u ekipi - dok je on bio na terenu, Klipersi su za 11 poena bili bolji od rivala (za ostalih 16 minuta Memfis je došao do +14).

Kod Memfisa je najbolji bio Tajrik Evans sa 30 poena i 11 asistencija, Mark Gasol je imao 17 poena i 15 skokova.

Klipersi su imali 21 sekundu da izjednače, ali dobra odbrana Memfisa naterala je Lua Vilijamsa da baci loše dodavanje, što je donelo tek treću pobedu Memfisu u poslednje 22 utakmice (zanimljivo, u svakoj od te tri utakmice protivnici su imali šansu ili da izjednače ili da dobiju u poslednjem napadu).

Kod Klipersa je blistao Ostin Rivers, sa rekordom karijere od 38 poena, a Vilijams je ubacio 36. DeAndre Džordan je uz 4 poena imao 18 skokova.