SRPSKA NOĆ U NBA: Jokić brojao do 22, Teo bacao lude asistencije, Bogdan ubacio 14, Bobanu konačno minuti! (VIDEO)

najjača liga na svetu

Srbi će biti prava sila na Olimpijadi u Tokiju sa ovom NBA četvorkom plus Bjelicom

Objavljeno: 08:31h

Falio je samo Bjelica. Čak četvorica srpskih košarkaša izašla su sinoć na NBA parkete, i pokazali su kakvu će petorku Srbija da ima na Olimpijadi 2020. godine: Boban Marjanović, Miloš Teodosić, Bogdan Bogdanović, Nikola Jokić, i pomenuti Bjeli - strašna ekipa!

Ono što je trebalo da sinoć bude srpski derbi (i bitna utakmica za borbu za plej-of na Zapadu), Minesota je pretvorila u frustrirajući poraz Denvera kod kuće i dovela ih na 7. mesto u konferenciji.

Karl Entoni Tauns je još jednom pokazao da je veliki problem u napadu za našeg Nikolu Jokića, i ubacio mu je 25 poena, uz 10 skokova. Džimi Batler je takođe ubacio 25, a Džamal Kroford je sa klupe dodao 20 poena i 7 asistencija.

Vukovi su uspeli da razbiju Denver u 3. i 4. četvrtini, kada su zaostatak od 14 poena pretvorili u prilično ubedljivu pobedu - 112:104, i okončali seriju od 8 uzastopnih domaćih trijumfa za Nagetse.

U odbranu Denvera, igrali su bez najboljeg strelca Gerija Harisa i Emanuela Mudiaja, što je nateralo Majka Melouna da počne utakmicu sa Plamlijem i Jokićem u petorci. Ovo mu je "upalilo", ali Nagetsi su se raspali posle vođstva od 80:66.

Kod Denvera je najefikasniji bio Džamal Marej sa 30 poena, Plamli je imao 17 poena i 10 skokova, a Jokić je za 36 minuta na terenu ubacio 22 poena, uz 6 skokova i 4 asistencije (šut iz igre 6-12, trojke 2-6, bacanja 8-9). Nikola je na ovoj utakmici postavio i lični neslavni rekord sa čak 10 izgubljenih lopti.

Evo i Nikoline partije:

Bogdan Bogdanović je u pobedi Sakramenta na gostovanju u Bruklinu (104:99) za 33 minuta ubacio 14 poena (6-10 šut, 0-1 za tri poena, 2-4 sa linije slobodnih bacanja), uz 3 skoka i 2 asistencije.

Utakmicu je zabeležio Zak Rendolf, koji je postao 20. igrač u istoriji NBA sa više od 18.000 poena i 10.000 skokova, postigavši sinoč 21 poen.

Kingse je predvodio Džordž Hil sa 22 poena, a Sakramento je zamalo izgubio dobijenu utakmicu, pošto su uspeli da "prospu" vođstvo od 21 poena, i doveli sebe u situaciju da u završnici preko penala dođu do teške pobede.

Kod Netsa, koji su imali užasno šutersko veče, najbolji je bio Spenser Dinvidi sa 16 poena.

Evo i partije našeg Bogdana:

Boban Marjanović je u teškom porazu Detroita od slabašnog Dalasa (110:93) odigrao čak 14 minuta, ali se nije proslavio: za to vreme je promašio sva četiri šuta iz igre, izgubio 3 lopte, a utakmicu je završio sa 4 poena (sve sa linije slobodnih bacanja), 3 skoka i 1 asistencijom.

Dalas je do pobede vodio Harison Barns sa 25 poena, a kod Detroita najbolji je bio veteran Entoni Toliver sa 18 poena.

Možda to statistika ne pokazuje, ali Miloš Teodosić je bio ključan faktor pobede LA Klipersa nad Feniksom (108:95).

Za 27 minuta na parketu Miloš je postigao samo 6 poena (šut 2-7, 2-5 za trojke), uz 5 skokova i 8 asistencija, ali Klipersi su utakmicu rešili dok je on bio na terenu (za to vreme bili su u plusu od čak 29 poena). Treba li reći, sve je prštalo od Teovih atraktivnih asistencija.

U timu iz LA najefikasniji su bili Ostin Rivers sa 21 poenom i Lu Vilijams sa 18, a kod Sansa Ti Džej Voren sa 22 poena.