ŠAMPION EVROPE JE PREVIŠE JAK! Ubedljiv poraz Zvezde u Istanbulu! (FOTO) (VIDEO)

13. kolo evrolige

Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča možete pratiti uz naš dobro poznati "lajv-blog".

Objavljeno: 21:38h

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su ekipu Crvene zvezde rezultatom 82:56 u 13. kolu Evrolige.

Ovo je deveta pobeda Fenera u sezoni, dok je Zvezda pretrpela i osmi poraz.

Najefikasniji u timu domaćina bio je Veseli sa 15 poena, a u gostujućoj ekipi najviše se istakao Dobrić i postigao takođe 15. poena.

U sledećem kolu Fenerbahče igra protiv Makabija u Izraelu, dok se ekipa Zvezda sastaje sa Panatinaikosom u Pioniru.

Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča možete pratiti uz naš dobro

poznati "lajv-blog".

KRAJ MEČA: Fener je savladao Zvezd u rezultatom 82:56.

81:52 - Fenerbahče je pred ubedljivim trijumfom

73:48 - Druga trojka Melija

68:46 - +22 za ekipu Fenera, crveno-beli pred katastrofom

60:42 - Kraj treće četvrtine - Fenerbahče je smanjio neizvesnost u meču sjajnom igrom u trećoj deonici. Vonamejker i Datome su ubacili 13 poena, dok je u timu iz Beograda najefikasniji Dobrić sa 15 koševa.

56:40 - Vonamejker ponovo uspešan za tri poena

51:40 - Dobrić polovičan sa linije slobodnih bacanja

49:36 - Antić pogađa oba slobodna bacanja

44:33 - Vonamejker počinje drugo poluvreme sa trojkom

41:33 - Kraj prvog poluvremena - Fenerbahče može da bude zadovoljan posle prvog dela pogotovo zbog činjenice da su dobili poklon poene posle tehničke greške Alimpijevića koji se pobunio zbog nedosuđenog faula nad Lesorom. Serije od nekoliko vezanih poena su pravila oba tima, a završni udarac u prvom poluvremenu napravio je turski tim i na krilima Veselog i Nanelija sa po 10 i 7 poena na odmor odlazi za prednošću. U timu sa Malog Kalemegdana Ročesti je postigao 9, dok je Ognjen Dobrić za vrlo kratko vreme upisao 8 poena uz dve bitne trojke.

40:31 - Raste prednost evropskih šampiona u meču sa Crvenom zvezdom

36:31 - Dangubić siguran za tri poena

36:28 - Meli postiže tri poena i odvodi svoj tim na +8

33:28 - Fener ponovo ima prednost posle male krize u igri crveno-belih

25:25 - Veseli zakucava i vraća rezultat na "nulu"

21:25 - Ognjen Dobrić pogađa za tri poena! Lepa serija Crvene zvezde protiv aktuelnog evropskog prvaka

21:22 - Ročesti dovodi Zvezdu u vođstvo

21:18 - Stefan Janković uspešno završava akciju

19:13 - Antić precizan za dva poena

19:11 - Gudurić postiže prve poene na meču

17:11 - Kraj prve četvrtine - Posle uvodnih pet minuta sa samo četiri postignutih poena Fenerbahče je preuzeo kontrolu nad utakmicom i posle prvog dela ima šest poena viška. Feldin je upisao četiri poena kao i Veseli u timu domaćina.

15:11 - Datome postiže trojku za Fenerbahče

12:9 - Turski tim na krilima Veselog dolazi do preokreta

4:8 - Fenerbahče je postigao samo četiri poena za pet minuta prve četvrtine

2:6 - Ročesti je već upisao četiri poena u Istanbulu

0:2 - Prve poene na meču postiže Feldin

18:45 - Meč u Istanbulu je počeo!

18:30 - Poslednje gostovanje u Istanbulu nije bilo dobro po crveno-bele.

18:15 - Ovako je izgledao poslednji duel dve ekipe.

BONUS VIDEO: Mičel Donald o ambicijama u Zvezdi, transferu...