TEODOSIĆ BRUTALNO POKRADEN: Sudije poklonile pobedu Majamiju, svirali su šta su hteli protiv Klipersa! (VIDEO)

nba liga

Miloš je odigrao jednu od boljih partija u sezoni

Objavljeno: 07:31h

Desilo se i to: Miloš Teodosić je doživeo prvi poraz u svojoj NBA karijeri - Klipersi su u Majamiju izgubili od domaćina sa 90:85.

Miloš je odigrao 28 minuta, i to vrlo solidno (13 poena, 6 skokova, 5 asistencija), ali uz šut koji je za njega (a i inače) katastrofalan - 2-10 za tri poena, ukupno 5-14 iz igre, 1-2 slobodna bacanja. Treba napomenuti da je u 4. četvrtini, kad je bilo gusto, Miloš ubacio 10 poena.

Inače, utakmicu je obeležila prava krađa sudija, koji su u samoj završnici, pri izjednačenom rezultatu, prvo dodelili čistu LA-ovu loptu Majamiju, da bi zatim, posle promašaja Dragića, svirali nepostojeći faul u napadu Vilijamsu, pošto je pogodio trojku za vođstvo Klipersa, kad se igrač koji ga je čuvao sam sapleo i sam pao.

Trener Klipersa Dok Rivers je dobio tehničku u poslednjim sekundama meča, a i Miloš je prišao da nešto objasni sudijama, ali su ga ovi potpuno "iskulirali".

Majamiju je pobedu doneo Džoš Ričardson, koji je postavio rekord karijere od 28 poena, a pomagali su mu Dion Vejters sa 13 i Keli Olinik sa 11 poena.

Kod Klipersa, koji završavaju seriju gostovanja u San Antoniju, najbolji najefikasniji je bio Montrezl Harel sa 15, pa zatim Teo i Lu Vilijams sa 13, dok je DeAndre Džordan ubacio 12 poena i uhvatio 20 skokova.

Evo i Teove partije:

Ostali rezultati NBA lige:

Minesota-Feniks 106:108 (Tauns 28p, 11sk, 4as - Len 12p, 19sk, 6as) - Nemanja Bjelica ponovo nije igrao zbog povrede stopala

Šarlot-Portland 91:93 (Batum 23p, 4sk, 5as - Lilard 18p, 7sk, 11as)

Klivlend-Juta 109:100 (Džejms 29p, 11sk, 10as - Mičel 26p, 2sk, 1as)

Njujork-Oklahoma 111:96 (Bizli 30p, 5sk, 4as - Vestbruk 25p, 7sk, 7as)

Hjuston-Milvoki 115:111 (Harden 31p, 6sk, 5as - Adetokumbo 28p, 9sk, 5as)

San Antonio-Dalas 98:96 (Oldridž 22p, 14sk, 1as - Ferel 17p, 11sk, 6as)

Memfis-Boston 93:102 (Gasol 30p, 10sk, 2as - Tejtum 19p, 9sk, 1as)