HRABRA ZVEZDA NIJE USPELA! Baskonija bolja u Areni posle paklene završnice! Crveno-beli klinci oduševili! (FOTO) (VIDEO)

EVROLIGA,9. KOLO

Sva dešavanja sa ovog meča možete pratiti uz naš dobro poznati lajv-blog.

Objavljeno: 23:01h

Košarkaši Baskonije pobedili su ekipu Crvene zvezde rezultatom 85:81 u 9. kolu Evrolige.

Ovo je četvrta pobeda Baskonije u sezoni, dok je Zvezda pretrpela i sedmi poraz.

Zvezda se autobusom vratila iz Zadra: Alimpijević kaže da imaju vremena da se osveže za Baskoniju!

Najefikasniji u timu domaćina bio je Lesor sa 19, pratio ga je Dobrić sa 17, a posebno treba istaći Davidovca koji je odigrao sjajnu partiju i dao veliki doprinos u preokretu krajem treće i početkom poslednje četvrtine. Dok se u gostujućoj ekipi najviše istakao Vojtman i postigao 17 poena, Šengelija se zaustavio na 16, a Tima je skupio 15.

U sledećem kolu igra Zvezda u Madridu protiv Reala, dok se ekipa Baskonije kod kuće sastaje sa Fenerbahčeom.

Uskoro opširnije...

DVOSTRUKI ARŠINI! Gudurić ne sme da igra za Srbiju, ali je zato Fener pustio 2 igrača da nastupe za Tursku!

U Areni je sjajna atmosfera, ali puna pritiska! Trener Baskonije poziva na oprez u Beogradu! (FOTO)

KRAJ MEČA: Crvena zvezda nije uspela! Pobeda Baskonije 85:81!

81:83 - Bjelica pogađa za dva poena

78:81 - Trojka Time. Nova prednost za Baskoniju!

78:78 - DOBRIIIIĆ! Nova trojka!

75:76 - Pogađaju trojku košarkaši gostiju

75:73 - Davidovac dovodi Zvezdu u vođstvo sa penala!

60:66 - 10 poen Feldina

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Baskonija ima prednost od 66:57 i u poslednju četvrtinu ulaze sa prednošću. Dobrić igra utakmicu sezone sa 14 poena, Lesor ima 11, dok su u gostujućem timu najefikasniji Šengelija sa 14 i Tima sa 12

57:64 - Lesorov 11 poen

54:61 - Davidovac za dva

50:56 - Vojtman postiže treću trojku

48:52 - Janković za tri! Samo +4 za goste!

44:52 - Dobrićev 11 poen

42:52 - Tima postiže novu trojku

38:49 - Šengelija siguran sa linije slobodnih bacanja

POLUVREME: Baskonija vodi u Areni posle prvog dela rezultatom 48:37 . Slaba igra crveno-belih u Beogradu, gosti su u prednosti zahvaljujući Dženingu i Šengeliji, dok je u domaćem timu trojac Feldin, Lesor i Dobrić postigao 7 poena.

38:47 - Sedmi poen Matijasa Lesora

34:46 - Lesor prekida ovu neprijatnu seriju

32:46 - Nastavljaju gosti sa serijom! Džening ponovo uspešan sa linije za tri poena

32:39 - Tri poena za goste postiže Džening

29:34 - Šengelija 5/5 za dva poena

27:30 - I Ognjen Dobrić postiže svoj peti poen

25:28 - Peti poen Nikole Jovanovića

24:28 - Šengelija nastavlja sa poenima na današnjem meču

KRAJ PRVE ČETVRTINE: 17:22 vodi ekipa Baskonije posle prvog perioda. Crveno-beli pariraju španskoj ekipi, Bjelica je najefikasniji sa 5 poena u dresu srpskog prvaka, dok je za Baskijce najviše poena dao Šengelija, 8.

16:20 - Ognjen Dobrić poentira u finišu prve četvrtine!

14:20 - Ročesti se upisao u listu strelaca!

19:50 - Igrači Baskonije su izašli na parket

19:45 - Navijači Zvezde posmatraju duel iz Belorusije preko video bima, a i košarkaši Crvene zvezde su izašli na zagrevanje