Meč koji će se pamtiti! Klivlend pokazao Voriorsima ko je šampion, rekordi padali kao kiša u Londonu! (VIDEO)

kakva utakmica!

Istorijski meč odigran na parketu aktuelnih vladara najjače lige sveta

Objavljeno: 10:21h

Posle pobede u neizvesnoj završnici treće utakmice kada su Voriorsi prelomili meč zahvaljujući pogocima Kevina Durenta, ali i lošim napadima Kavsa, tim iz Ohaja je bio u još težoj situaciji nego prošle godine. U prošloj utakmici su bili nadomak pobede do koje ih je delilo 45 sekundi. Nisu uspeli jer u poslednja tri minuta posle trojke Džej Ar Smita nisu postigli ni koš, a GSW je za to vreme napravio seriju 11:0. Kavalirsi su prokockali šest poena prednosti i ostali bez prilike za popravni. Prvi od eventualna četiri popravna ispita su položili. U prve dve utakmice gotovo sam je igrao Lebron Džejms, u trećoj se priključio Kajri Irving, a sada i Kevin Lav pa rezultat nije izostao. Od početka utakmice su Kavsi nametnuli jak tempo, uz čvrstu odbranu i veliki broj trojki. Prva četvrtina je protekla i u zapanjujućem broju slobodnih bacanja (22) koja su izveli.

Ono što su Voriorsi radili u trećoj utakmici sada je polazilo za rukom njihovim protivnicima. Postigli su igrači Klivlenda ukupno 24 trojke iz 45 pokušaja i trojke su napravile razliku. "Ratnici" su dali 11 iz 39 pokušaja izvan linije 7.25, a u ostalim statističkim kategorijama ekipe su bile gotovo egal.