JOKIĆEV MOĆAN DABL-DABL U DRAMATIČNOJ POBEDI DENVERA! Nikola šokirao u derbiju zbog asistencija (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Minesote i Denvera, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA LIGA

Trijumf aktuelnog šampiona na krilima Srbina

Objavljeno: 07:09h
Veljko Petrović

Denver Nagetsi pobedili su Minesotu u gostimasa 115:112 i sada imaju trijumf više u trci za prvo mesto Zapadne konferencije NBA lige.

Nikola Jokić bio je najefikasniji u redovima šampiona sa 35 poena i 16 skokova, a zanimljivo imao je samo dve asistencije.

Srbin je prvu asistenciju upisao tek sredinom poslednje četvrtine, a pamtiće se sjajna trojka za 107:99 na 1.45 minuta do kraja utakmice.

Franšiza iz Kolorada vodila je na poluvremenu 15 razlike, ali je domaćin režirao dramu serijom 29:17 u trećoj deonici.

Minesota je imala prednost od četiri poena u poslednjoj četvrtini, ali je onda usledila serija Denvera od 10:0.

Džejden Mekdanijles na pola minuta do kraja dao je trojku za 109:106, ali je Majkl Porter Džunior ubacio jedno slobodno bacanje.

Detalj sa utakmice Minesote i Denvera
Detalj sa utakmice Minesote i Denverafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Onda je Kentavijus Koldvel-Poup uhvatio ofanzivan skok na 19 sekundi do isteka vremena za 110:106.

To nije bilo sve jer je Jokić pogodio jedno bacanje, Konli je ubacio trojku i Nagetsi su vodili samo 110:109 na 11 sekundi do kraja.

Detalj sa utakmice Denvera i Minesote
Detalj sa utakmice Denvera i Minesotefoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Onda je Porter Džunior vezao dva slobodna bacanja, Mekdanijels novu trojku, ali je i Džamal Marej bio miran sa penala za 115:112.

Entoni Edvards probao je da izjednači trojkom i uvede susret u produžetke, ali nije uspeo i ostao je na 30 poena kao najefikasniji u svom timu.

Mekdanijels je dodao 26, Konli je imao 13, Andreson 12 i Garza 11 poena.

Na drugoj strani, Porter Džunior 26 poena,Marej 18 i 11 asistencija, a Aron Gordon 14 i 11 skokova.