JOVIĆEVIH SEDAM POENA U DETROITU: Majami prekinio niz od četiri poraza (VIDEO/FOTO)
Nikola Jović (levo) na utakmici Detroit Pistonsa i Majami Hita, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA liga

Objavljeno: 09:57h

Košarkaši Majami Hita prekinuli su niz od četiri poraza u NBA ligi pošto su u gostima pobedili Detroit Pistonse sa 108:95.

Nikola Jović upisao je sedam poena i pet skokova za 15 minuta na parketu.

Nikola Jović (levo) na utakmici Detroit Pistonsa i Majami Hita
Nikola Jović (levo) na utakmici Detroit Pistonsa i Majami Hitafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

U redovima viešampiona najbolji je bio Bam Adebajo sa 22 poena i devet skokova, dok su Teri Rozije i Kejleb Martin imali po 18 poena.

Dankan Robinson imao je 16 poena, Džimi Batler 14, a poslednji sa dvocifrenim učinkom je Tomas Brajant sa 11 poena.

Džimi Batler (desno) na utakmici Detroit Pistonsa i Majami Hita
Džimi Batler (desno) na utakmici Detroit Pistonsa i Majami Hitafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Na drugoj strani Simone Fontekio 24 poena. Džejlen Duren 15 poena i 17 skokova, a Džejden Ivi 14 poena.

Evan Furnije dodao je 12, Kaningem 11 i Stjuart 10 poena.

Franšiza sa Floride imala je prednost od dva poena na poluvremenu, ali je ključna bila treća četvrtina koja je dobijena sa 10 razlike.

Gosti su tokom poslednje deonice stigli i do +21 i na kraju nije bilo problema za izabranike Erika Spolstre.