BOGDANOVIĆ NAJEFIKASNIJI U POBEDI ATLANTE! Bogdan nastavio neverovatan niz trojki (VIDEO/FOTO)
Bogdan Bogdanović na utakmici Atlante i Klivlenda, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA LIGA

Zanimljivo da je Srbin na početku dao četiri poena i sve do kraja poluvremena se nije upisao, ali se u nastavku "probudio"

Veljko Petrović

Bogdan Bogdanović najbliži 1.000 poena u NBA ligi bio je u sezoni 2018/19 kada je u dresu Sakramento Kingsa stao na 990.

Ove sezone će probiti i taj led i premašiti ga debelo, a u noći između srede i četvrtka predvodio je Atlantu do trijumfa nad Klivlendom od 112:101.

Svetski srebrni sa reprezentacijom Srbije bio je najefikasniji sa 23 poena koliko je imao i njegov saigrač Sadik Bej.

Zanimljivo da je Bogdan na početku dao četiri poena i sve do kraja poluvremena se nije upisao, ali se u nastavku "probudio."

Bogdan Bogdanović (desno) na utakmici Atlante i Klivlenda
Bogdan Bogdanović (desno) na utakmici Atlante i Klivlendafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Bogdanović je upisao tri trojke i nastavio je fantastičnu seriju od 71. uzastopne utakmice na kojoj je makar jednom pogodio za tri poena.

U istoriji Hoksa duži niz imao je samo Kajl Korver sa 127 mečeva zaredom.

Domaćin je pred kraj prvog poluvremena vodio 55:37, a onda i 20 razlike u trećoj četvrtini sa 75:55.

Ipak, Klivlend je u poslednju deonicu ušao sa 89:87 posle ogromnog preokreta, ali su Srbin i saigrači odbranili svoj parket.

Kod Atlante dvocifren je bio i Dežonte Marej sa 18 poena, dok je Deandre Hanter dodao jedan manje.

Na drugoj strani Džeret Alen 18 poena i 19 asistencija, Ajzak Okoro 17 poena, na 15 je stao Garland, a po 13 su imali Levert, Nijang i Porter.