Kevin Panter i Nik Kalates u duelu na meču Fenerbahčea i Partizana u Istanbulu, Foto: FOTO: KK Partizan

evroliga

Turski tim opravdao ulogu favorita na domaćem parketu

Objavljeno: 20:57h

Košarkaši Fenerbahčea savladali su na svom terenu u Istanbulu Virtus iz Bolonje rezultatom 88:75 u okviru 23. kola Evrolige.

Turski velikan sada ima skor od 14 pobeda i devet poraza, dok je italijanski klub na 15 pobeda i osam neuspeha.

Gosti iz Bolonje vodili su posle prvih deset minuta rezultatom 25:21, ali je do poluvremena Fener preokrenuo rezultat na 52:47.

Presudna je bila treća deonica koju je domaćin rešio u svoju korist rezultatom 19:9.

Virtus je pokušao da se vrati u meč u četvrtom periodu, ali nije uspeo u tome, pa je tim Šarunasa Jasikevičijusa upisao važan trijumf.

Najbolji u Feneru bio je Džonatan Motli sa dabl-dabl učinkom od 23 poena i 11 skokova, Skoti Vilbekin imao je 15 poena, a dvocifren je bio i Marko Gudurić sa deset koševa.

Ekipu Virtusa predvodio je Ife Lundberg sa 17 poena, Avudu Abas dodao je 12, a Isaja Kordinije i Danijel Heket ubacili su po 11.

04:08

KOŠARKA ILI ONLIFENS: Ovo drugo, više zarađujem! Saznajte najšokantnije detalje o Milici Dabović: Rubrika 36 pitanja, ŠOK!