NALJUTIO IH PORAZ OD ZVEZDE: Fenerbahče ponizio Makabi u Istanbulu!
Detalj sa meča između Fenerbahčea i Crvene zvezde, Foto: Starsport©

evroliga

Turski velikan iskalio sav bes

Objavljeno: 20:33h

Košarkaši Fenerbahčea savladali su na svom terenu u Istanbulu Makabi iz Tel Aviva rezultatom 109:74 u okviru 19. kola Evrolige.

Turski velikan se tako na najbolji mogući način iskupio svojim navjiačima za poraz od Crvene zvezde pre dva dana.

Oba tima sada imaju skor od 11 pobeda i osam poraza.

Izjednačno je bilo posle prve četvrtine (22:22), ali je u drugom periodu Fener uništio rivala i rešio pitanje pobednika. Domaćin je ovaj period dobio rezultatom 35:9.

U nastavku meča, Fener je bez problema iskontrolisao dešavanja na terenu, uvećao prednost i stigao do važne pobede.

Najbolji u pobedničkom taboru bio je Tajler Dorsi sa 21 poenom, Džonatan Motli imao ih je 17, Georgios Papajanis i Skoti Vilbekin ubacili su po 14, Najdžel Hejs 11, a dvocifren je bio i JamMadar sa deset koševa. Srpski reprezentativac Marko Gudurić odigrao je loš meč i postigao je samo tri poena.

Makabi su predvodili Bonzi Kolson i Vejn Boldvin sa po 13 poena, a dvocifren je bio još samo Lorenco Braun sa deset koševa.