POKUŠEVSKI KAO DUH PORED JOKIĆA: Centar Denvera ga je jednim potezom ostavio u prašini!
Jokić i Nagetsi su zabeležili treći trijumf na startu lige, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

slaba reakcija

Denver je iz ovog meča izašao kao pobednik

Aleksej Pokuševski iz Oklahome se postepeno vraća u formu nakon oporavka od povrede kolena, ali njegova poslednja izvedba protiv Denvera (128:95) ne obećava.

Ovo je bila njegova druga utakmica u ovogodišnjoj NBA sezoni, ali prva u kojoj je dobio značajniju minutažu.

Nakon što je igrao manje od dva minuta protiv Čikaga, Pokuševski je za 14 minuta igre protiv Denvera postigao samo jedan poen i uhvatio jedan skok, ali je imao i dve izgubljene lopte.

Sada je na društvenim mrežama postao predmetom kritika zbog svoje odbrane tokom jedne kontre Denvera tokom prve četvrtine.

Kod rezultata 29:20 u korist Denvera, Pokuševski je uhvatio svoj jedini defanzivni skok i predao loptu Šaju Gildžesu-Aleksanderu, koji je kasnije promašio "fejdavej" šut iz neposredne blizine.

Pokuševski i Nikola Jokić su ostali ispod koša, ali je centar Denvera uspeo da se domogne lopte bez većih problema. Pokuševski se činilo da nije pokazao dovoljno energije i truda dok je pratio Jokića u tranziciji, što je rezultiralo lakim poenima za Denver.

Važno je napomenuti da Pokuševski neće dobiti produženje ruki ugovora nakon što je istekao rok za to prošle nedelje.

S obzirom na to, čini se da bi trebalo da pokaže veću želju i energiju kad god mu se pruži prilika, čak i ako mu je minutaža ograničena, s obzirom na to da ulazi u poslednju godinu svog ugovora s Tanderima.