Da biste pobedili, morate da naučite da branite prekide: Hrabra igra Orlova nedovoljna za pobedu! (FOTO) (VIDEO)

1. kolo kvalifikacija za sp

Ostaje velika žal što prednost od 2:1 nije sačuvana, ali posle svega, moramo biti zadovoljni...
Objavljeno: 08:43h

Fudbalska reprezentacija Srbije je započela kvalifikacije za Svetsko prvenstvo i u prvom kolu grupe D odigrala nerešeno sa selekcijom Republike Irske. Rezultat na "Marakani" bio je 2:2.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Irci uz najpoznatiju navijačku pesmu zapalili srpsku prestonicu! (VIDEO)

Stvari su krenule veoma loše po izabranike Slavoljuba Muslina - već u trećem minutu je posle karambola koji je nastao u našoj odbrani posle jednog slobodnog udarca, goste u vođstvo doveo Džef Hendrik.

Njegov šut je u mrežu skrenuo Branislav Ivanović koji je tako prevario nemoćnog golmana Rajkovića.

Ni Bane, ni Tadić: Navijači Irske se najviše plaše momka iz Crvene zvezde!

Irci su potom svesno prepustili inicijativu našem timu, ali pravih prilika nije bilo. Džonatan Volters je bio ozbiljna pretnja, dok je naš tim vukao Filip Kostić fenomenalnim prodorima i akcijama. Ipak, posle prvih 45 minuta izabranici Martina O'Nila su imali prednost od jednog gola.

Irci okupirali Beograd! Pivo se toči u galonima, obojili pab u zeleno! (VIDEO)

U drugom poluvremenu dolazi do bolje igre srpskih fudbalera. Kostić je nastavio sa sjajnom partijom, a pomoć je dobio od Dušana Tadića, koji je u 57. minutu propustio priliku da savlada ostrvskog golmana iz kaznenog prostora.

Upravo je taj pokušaj bio najava onoga što sledi - igrao se 62. minut kada je Filip Kostić izjednačio rezultat posle sjajne asistencije ofanzivca Sautemptona.

Sedam minuta kasnije je krilo Hamburga palo u kaznenom prostoru, a poklon je iskoristio Duca Tadić - 2:1.

Mogli smo do prednosti od 3:1, ali Andrija Pavlović nije imao sreće da postigne gol sa nekoliko metara, kada je pogodio prečku!

Posle toga dolazi do određene nesigurnosti u igri našeg tima pa je u 80. minutu posle kornera precizan glavom bio Deril Marfi.

Tada je bio postavljen u konačan rezultat 2:2.

Oba gola su primljena posle kornera i to je nešto na šta će u narednom periodu selektor Muslin morati da obrati pažnju.