PRVA POBEDA SRBIJE NA MUNDIJALU: Bomba Kolarova presudila "prljavim" Kostarikancima! (FOTO) (VIDEO)

Mundijal 2018. grupa E

Sva dešavanja na utakmici između Srbije i Kostarike, možete da pratite u "lajv blogu" na Espresu

Fudbaleri reprezentacije Srbije savladali su u prvom kolu grupe E selekciju Kostarike rezultatom 1:0 i tako sjajno startovali na Mundijalu u Rusiji.

Strelac za našu reprezentaciju bio je Aleksandar Kolarov u 55. minutu meča posle sjajno izvedenog slobodnog udarca.

Meč je počeo otvoreno posle početne prilike za Mitrovića, zatim je i Gonzales imao otvoren šut glavom posle kornera, ali Stojković je bio na pravom mestu.

Polovinom prvog poluvremena Sergej Milinković-Savić je imao sjajnu priliku da još tad dovede Srbiju do prvog gola u Rusiji, ali fudbaler Lacija se spetljao i uputio mlak udarac ka golu. Na kraju je ipak sviran ofsajd ako je za bilo kakvu utehu.

Isti igrač je imao najbolju priliku na meču u prvom delu kada se "zavukao" iza odbrane Kostarikanaca i fenomenalnim makazicama pokušao da iznenadi Navasa. Malo je falilo da lopta uđe u gol, ali i ovoga puta sudija je svirao ofsajd, koji nije ni postojao.

Mitrović je mogao da bude junak meča pre Kolarova, ponovo je izašao sam pred Navasa i imao zicer situaciju, ali ni to nije uspeo da iskoristi.

Deseti minut drugog poluvremena doneo je radost za Srbiju. Kolarov je uputio "bombu" iz slobodnog udarca u 55. minutu, Kejlor Navas je samo ulepšao pogodak svojom paradom, a naša reprezentacija je došla do zlata vrednog gola.

U nastavku susreta se nije dešavalo ništa spektakularno do prilike koju je imao Filip Kostić nedugo pošto je ušao na teren, ali ni on se nije snašao kako bi trebalo pa je propuštena prilika da se pobeda overi mnogo ranije.

Mitrović je pre izlaska iz igre imao 1 na 1 sa golmanom Reala, ali kao i prvi put u 49. minutu Kejlor Navas je izašao kao pobednik, zatim je i Kostić imao šansu da reši sve, ali je upropastio veoma lepu priliku za 2:0.

Bilo kako bilo, Srbija je upisala prvu pobedu na Mundijalu i posle prvog kola će imati tri boda na svom kontu.

Sledeći meč naša reprezentacija igra u petak protiv Švajcarske od 20 časova.

TOK MEČA:

93. minut - I sada prljavi potezi Kostarikanaca! Frka na terenu, Nemanja Matić se zakačio sa pomoćnim trenerom Kostarike prilikom jednog auta, a potom su igrači sa klupe nasrnuli na njega.

86. minut - Nova velika šansa za naš tim! Ponovo je Mitrović bio u prilici, ali je oklevao sa šutem i na kraju nije uspeo ni da uputi udarac.

82. minut - Druga izmena u reprezentaciji Srbije, Antonio Rukavina ulazi na teren umesto Dušana Tadića. Krstajić pojačava defanzivu.

76. minut - Auuuu, nova velika šansa za Srbiju. Kostić je umesto prema golu posle asistencije Tadića, pogrešno postavio nogu i i lopta se odbila na suprotnu stranu.

69' - Posle gola Srbije ništa specijalno se ne dešava na utakmici. Na teren će Filip Kostić umesto Adema Ljajića.

15:15 - Atmosfera sa Trga Nikole Pašića:

56' - GOOOOL! - KOLAROV JE DOVEO SRBIJU U VOĐSTVO!!!

50' - Kakva prilika za Mitrovića! Najbolja šansa na utakmici. Sam je izašao pred Navasa, ali čita nameru Mitrovića.

45' - Poluvreme: Srbija-Kostarika 0:0

43' - PONOVO SERGEJ! Makazice reprezentativca Srbije su zamalo mogle da bude i evrogol! Ostaje 0:0.

42' - Kalvo je uputio udarac ka golu Srbije. Još par minuta do odlaska na odmor.

36' - Povreda Duška Tošića posle duela sa fudbalerom Kostarike. Miloš Veljković je već krenuo da se zagreva.

27' - Velika šansa! Sergej je izašao sam pred golmana, ali je očajno šutirao! Za utehu, bio je ofsajd!

15' - Ivanović je sjajno ušao u šesnaesterac, poslao loptu na peterac, ali Mitrović nije uspeo da stigne do lopte i uputi udarac.

13' - Pokušaj Mitrovića, direktno u Navasa

14:10 - Predsednik svetske kuće fudbala (FIFA) Đani Infantino prati meč u društvu predsednika FSS Slavišom Kokezom.

7' - Pokušaj Kolarova iz daljine, ali ništa ozbiljno

3' - Udarac na gol Gonzalesa, Stojković na mestu.

2' - Brajan Ruiz je imao dobru priliku, ali samo korner za Kostariku.

1' - Prvi korner za Srbiju. Dve opasnosti pred golom Kejlora Navasa u prvom napadu naše reprezentacije.

14:00 - Prva utakmica Srbije na Mundijalu u Rusiji je upravo počela.

13:50 - Samo deset minuta je ostalo do početka meča.

13:45 - Branislav Ivanović novi je rekorder reprezentacije Srbije po broju utakmica. Iskusni defanzivac je starter protiv Kostarike u prvom kolu Mundijala i to mu je 104. meč u dresu nacionalnog tima.Na ovaj način fudbaler ruskog Zenita oborio je rekord Dejana Stankovića koji je upisao 103. utakmice u dresu reprezentacije. Bane Ivanović je za A reprezentaciju Srbije debitovao 2005. godine na utakmici protiv Italije (1:1). Ovo mu je drugi Mundijal.

13:30 - Malo atmosfere direktno iz Samare pred meč:

13:30 - Pas Deni je predvideo pobedu Srbije na današnjem meču:

12.51 - Poznati su i sastavi i moramo priznati da je Mladen Krstajić uspeo da napravi jedno iznenađenje. Nema Filipa Kostića u početnih 11 kako bi bilo mesta za Sergeja Milinkovića Savića.

Filip Kostić je na iznenađenje mnogih ostao na klupi
Filip Kostić je na iznenađenje mnogih ostao na klupi foto: Reuters

Srbija: Stojković, Ivanović, Milenković, Tošić, Kolarov, Milivojević, Matić, Tadić, Ljajić, Milinković Savić, Mitrović.

Kostarika: Navas, Gonzales, Duarte, Akosta, Gamboa, Kalvo, Guzman, Borhes, Ruiz, Venegas, Urenja.

12.30 - Najnovija vest koja je stigla jeste da bi Vladimir Putin mogao da bude prisutan na utakmici i pruži podršku srpskoj reprezentaciji.