4. DAN MUNDIJALA: Srbija prva u grupi! Švajcarci šokirali Brazil! Meksikanci produžili agoniju Nemaca! (FOTO) (VIDEO)

Svetsko prvenstvo 2018. godina

Sva dešavanja tokom 4. dana Mundijala, kao i tekstualne prenose mečeva, mogli ste kao i do sada da pratite u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 22:20h

Iza nas je 4. dan Svetskog prvenstva u Rusiji koji je za nas bio najvažniji, jer je svoj prvi meč odigrala i reprezentacija Srbije. Odigrala - i pobedila.

Osim toga, igrao se i drugi meč u našoj E grupi, između Švajcarske i Brazila, gde su Švajcarci šokirali Selesao remijem od 1:1.

Takođe, nije to bio jedini šok ovog dana, jer je u grupi F Meksiko pobedio Nemačku sa 1:0 golom Irvinga Lozana.

Svetsko prvenstvo, 17. jun:

Srbija - Kostarika 1:0

Nemačka - Meksiko 0:1

Brazil - Švajcarska 1:1

Sva dešavanja tokom 4. dana Mundijala, kao i tekstualne prenose mečeva, moći ćete kao i do sada da pratite u "lajv blogu" na Espresu.

LUD DAN JE IZA NAS! Budite i sutra uz Espreso Sport i pratite sva najnovija dešavanja vezana za Mundijal!

KRAJ! 1:1! Švajcarska je otela deo plena Brazilu!

90' Zomer je opet junak svoje reprezentacije! Firmino je šutirao glavom sa četiri metra, ali je golman Švajcarske odbranio! Igraćese još pet minuta.

89' Naivan pokušaj volejem Đerdana Šaćirija. Pre toga, Nejmar je na drugoj strani šutirao glavom, ali se nije proslavio, pogodio je Zomera pravo u naručje.

Očigledno je da na ovom Svetskom prvenstvu niko nije favorit. Pogledajte samo ove rezultate:

79' Roberto Firmino na terenu umesto Gabrijela Žezusa. Ovo bi moglo da bude važno za dalji razvoj meča, Žezus nije pokazao skoro ništa večeras.

78' Nejmar je šutirao iz "svoje" pozicije, ali Jan Zomer je uspeo da uhvati tu loptu uz malo muke.

70' Valon Behrami, momak rođen na teritoriji Srbije, napušta teren, a na njega je kročio igrač Menhengladbaha Denis Zakarija. Blerim Džemaili je šutirao po zemlji sa 20-ak metara, Alison je lagano ukrotio loptu.

65' Ne da su ravnopravni, nego su Švajcarci u nekoliko poslednjih minuta i bolji i konkretniji od Brazila! Teška grupa nam je zapala, ali bar smo je dobro započeli... Naravno, probudio se i Brazil baš u ovim momentima i opet počeo da kruži oko šesnaesterca evropske ekipe poput lešinara oko plena.

50' ŠVAJCARCI SU IZJEDNAČILI NA 1:1! Steven Šuber na asistenciju Đerdana Šaćirija postiže pogodak zlata vredan njegovoj naciji!

POLUVREME U ROSTOVU! Brazil rutinski drži rezultat onakvim kakvim ga želi. Strelac jedinog pogotka bio je Kutinjo.

31' Teško Švajcarci dolaze u šansu za ikakav smislen napad, njihov gol i dalje visi u vazduhu. Imali bi mnogo sreće kada bi na odmor otišli sa samo jednim pogotkom u svojoj mreži.

20' KAKVA GOLČINA KUTINJA!!! Bomba fudbalera Barselone sa 25 metara iskosa! Imaju li Švajcarci odgovor na ovu umetnost?

10' Brazilci imaju više od igre, Paulinjo je šutirao sa peterca, ali traljavo i pored gola.

1' Počela je utakmica Brazil - Švajcarska! Ovaj meč je izuzetno važan i za Srbiju jer se igra u našoj grupi.

Brazil - Švajcarska
Brazil - Švajcarska foto: Reuters

19.25 - Ukoliko bi Švajcarci kojim slučajem otkinuli koji bod Brazilu, Srbija bi posle prvog kola bila prva u grupi.

19.06 - Poznati su i sastavi druge utakmice naše grupe E u kojoj će igrati Švajcarci i Brazilci.

Selektori Petković i Tite su se odlučili za dobro poznate sastave. Evo ko počinje meč koji se igra u Rostovu.

Brazil: Alison - Danilo, Tijago Silva, Miranda, Marselo - Kazemiro - Kutinjo, Paulinjo - Vilijan, Nejmar, Žezus. Švajcarska: Zomer - Lihtštajner, Šar, Akanđi, Rodrigez - Behrami, Džaka - Šaćiri, Džemaili, Zuber - Seferović.

Detalj sa meča između Meksika i Nemačke
Detalj sa meča između Meksika i Nemačke foto: Reuters

Kraj meča: Meksiko je napravio senzaciju i savladao Nemačku sa 1:0.

90+' - Igraće se još tri minuta, Meksiko sve bliži pobedi.

90' - Kakav šut Branta! Lopta kao da je pobegla od gola prilikom ove "bombe".

87' - Gomez je imao odličnu priliku, ali nemački veteran ostaje bez pogotka

81' - Mogao je Lajun sve da reši, ali ostaje 1:0 za njegovu reprezentaciju

76' - Nemačka sve bliža pogotku, Toni Kros je sada opalio po lopti

74' - Istorijski trenutak za svetski fudbal. Rafael Markez je zaigrao i na petom Mundijalu u dresu Meksika. Za državni dres debitovao je davne 1997. godine.

71' - Nemci stežu obruč! Rojs propušta dobru šansu za izjednačenje

68' - Timo Verner propušta najbolju priliku za Nemačku

65' - Kimih atraktivno "makazicama", ostaje 0:1

60' - Umesto Kedire na terenu je Marko Rojs

55' - Pokušao je Draksler, ali Meksikanci ga blokiraju, samo korner.

46' - Počelo je drugo poluvreme između Nemačke i Španije.

45' - Meksiko posle prvog poluvremena vodi protiv Nemačke u meču prvog kola grupe F

38' - Toni Kros je pogodio prečku iz slobodnog udarca!

35' - GOOOL! - Lozano je doveo Meksiko u vođstvo! Sjajan gol meksikčkog napadača.

17:30 - Bogdan Bogdanović oduševljen posle pobede naše reprezentacije.

Bravooo ludaciii!!! ?????? ???

Објава коју дели Bogdan Bogdanovic (@bogdanbogdanovic) дана

30' - Meksiko je ponovo bio najbliži golu protiv Nemaca, Karlos Vela je prilično usporio dobru priliku i Mats Humels je obavio sjajan posao.

17:25 - Navas se iskomplekirao posle poraza od Srbije i nije hteo da daje izjave za srpske medije.

15' - Čičarito je imao najbolju šansu, ali nije uspeo da je sprovede u pogodak.

17:00 - Počeo je meč između Nemaca i Meksikanaca:

16.45 - Sledeća na redu je utakmica u grupi F između Nemačke i Meksika, a evo i postava za koje su se opredelili Lev i Osorio.

Nemačka: Nojer, Kimih, Boateng, Humels, Platenhart, Kedira, Kros, Miler, Ozil, Draklser, Verner.

Meksiko: Očoa, Salsedo, Ajala, Moreno, Galjardo, Erera, Gvardado, Lajun, Vela, Lozano, Ernandez.

16.30 - Evo šta su rekli srpski fudbaleri i selektor posle pobede u prvom meču na Mundijalu.

97. minut - Kraj utakmice! Srbija je posle 8 godina ostvarila pobedu na Svetskom prvenstvu! Gol Aleksandra Kolarova nam je doneo pobedu!

75' - Pokušaj Sergeja sa više od 20 metara, daleko preko gola

69' - Posle gola Srbije ništa specijalno se ne dešava na utakmici. Na teren će Filip Kostić umesto Adema Ljajića.

56' - GOOOOL! - KOLAROV JE DOVEO SRBIJU U VOĐSTVO!!!

50' - Kakva prilika za Mitrovića! Najbolja šansa na utakmici. Sam je izašao pred Navasa, ali čita nameru Mitrovića.

45' - Poluvreme: Srbija - Kostarika 0:0

27' - Velika šansa! Sergej je izašao sam pred golmana, ali je očajno šutirao! Za utehu, bio je ofsajd!

15' - Po nekoliko dobrih prilika na obe strane, ali rezultat je i dalje 0:0

14:00 - Prva utakmica Srbije na Mundijalu u Rusiji je upravo počela.

13:45 - Branislav Ivanović novi je rekorder reprezentacije Srbije po broju utakmica. Iskusni defanzivac je starter protiv Kostarike u prvom kolu Mundijala i to mu je 104. meč u dresu nacionalnog tima.Na ovaj način fudbaler ruskog Zenita oborio je rekord Dejana Stankovića koji je upisao 103. utakmice u dresu reprezentacije. Bane Ivanović je za A reprezentaciju Srbije debitovao 2005. godine na utakmici protiv Italije (1:1). Ovo mu je drugi Mundijal.

13:35 - Atmosfera direktno iz Samare

13:30 - Pas je predvideo pobedu Srbije na današnjem meču:

12.55 - Poznate su i startne postave Srbije i Kostarike.

Srbija: Stojković, Ivanović, Milenković, Tošić, Kolarov, Milivojević, Matić, Tadić, Ljajić, Milinković Savić, Mitrović.

Kostarika: Navas, Gonzales, Duarte, Akosta, Gamboa, Kalvo, Guzman, Borhes, Ruiz, Venegas, Urenja.

Formacije Srbije i Kostarike
Formacije Srbije i Kostarike foto: Printscreen/Fifa.com

12.35 - Fudbaleri Srbije su stigli na stadion u Samari autobusom na kome je ispisan slogan "Jedan tim, jedan san - Srbija".

12.30 - Nemanja Matić je uoči meča sa Kostarikom poručio bi sitni detalji mogli da odluče pobednika.

- Kostarika je najvažnija utakmica za nas. Veoma ih poštujemo. Imamo respekt prema njima, ne preveliki, ali dovoljan da budemo oprezni. Znamo koji su njihovi kvaliteti, znamo koji su naši. Tu smo negde. Odlučiće detalji, tako da sa tim stavom ulazimo u utakmicu.

12.09 - Svet i dalje priča o prelepoj Hrvatici koja je obeležila 3. dan Mundijala, ali i o teškoj nesreći u centru Moskve kada je taksista pokosio autom nekoliko turista.

Taksista je u Moskvi pokosio 8 navijača koji su došli na Svetsko prvenstvo
Taksista je u Moskvi pokosio 8 navijača koji su došli na Svetsko prvenstvo foto: Reuters

11.43 - Klubovi srpskih igrača su takođe im poželeli sreću na premijeri na Svetskom prvenstvu.

11.19 - Fudbalski klubovi Crvena zvezda i Partizan su poslali "Orlovima" podršku uoči utakmice.

A post shared by FK Partizan (@partizanbelgrade) on

10.50 - Daleko veći broj navijača Kostarike je stigao u Rusiju i sugirno će ih biti više na tribinama nego srpskih navijača, koji će pak sa druge strane imati podršku Rusa.

Inače, kostarikanski navijači bili okupirali hotel u Samari u kome se nalaze njihovi fudbaleri tokom subote.

10.21 - Podsećamo da će pravdu na utakmici Srbija - Kostarika suditi senegalski arbitar Malang Diediu, koji je po profesiji saradnik. Prvi pomoćnici su mu El Hadži Samba i Đibril Kamara, četvrti sudija biće Bamlak Vejesa iz Etiopije, a tehnički arbitar zadužen za video tehnologiju Rus Tikon Kulagin.

Malang Diediu će biti sudija na meču Srbija - Kostarika
Malang Diediu će biti sudija na meču Srbija - Kostarika foto: Reuters

10.00 - Fudbaleri Srbije igraju prvi meč na Mundijalu protiv Kostarike. Selektor Mladen Krstajić je poručio dan pre meča, da već 5 dana zna sa kojom će startnom postavom izaći, ali je u javnosti i dalje dilema, da li će meč početi Sergej Milinković Savić ili nešto defanzivniji Luka Milivojević.

Pretpostavljamo sastav Srbije: Stojković - Ivanović, Milenković, Tošić, Kolarov - Matić, Milivojević (Milinković Savić), Tadić, Ljajić, Kostić - Mitrović.

BONUS VIDEO: Dolazak srpske fudbalske reprezentacije u Rusiju