KAKAV POČETAK GODINE NA OSTRVU: Goleada, Liverpul srušio Barnli u 94. minutu, Mančester konačno obradovao navijače! (VIDEO)

Premijer liga, 22. kolo

Brajton i Bornmut u prvom meču u 2018. odigrali su bez pobednika

Tradicionalno prvog dana u Novoj godini, u Premijer ligi se igra fudbal, a u prvom meču u 2018. smo videli goleadu. Duel između Brajtona i Bornmuta završen je nerešeno 2:2.

Možemo reći da je odlično počela ova godina za fudbalske sladokusce sa dosta golova, a Brajton je propustio priliku da slavi, iako je dva puta imao prednost.

Nokart je doneo prednost u petom minutu utakmice, ali je Kuk fantastičnim udarcem glavom posle kornera Ajba izjednačio.

U drugom poluvremenu, opet domaćin stiže do prednosti preko Marija, ali im je ponovo loše branjenje kornera donelo gubitak vođstva. U pravom karambolu u šesnaestercu, Kalum Vilson je uspeo uz dosta sreće da dokači loptu i pošalje je u gol.

Fudbaleri Barnlija umalo da naprave novo iznenađenje, ali na žalost, u tome nisu uspeli.

Posle samo par dana i 2:2 na "Old Trafordu", dočekali su nestalni Liverpul. Prvi je poveo klub sa "Enfilda", ali je izjednačenje stiglo u 88. minutu.

Međutim, Klavan je na asistenciju Lovrena u 94. postavio konačan rezultat.

Lester je rutinski odradio posao protiv Hadersfilda i slavio sa 3:0. Strelci su bili Marez, Slimani i Olbrajton.

Ajoze Perez iz Njukasla je svom timu doneo pobedu nad Stoukom golom u 72. minutu, što je "Svrakama" dalo veliko olakšanje.

U poslednjem meču novogodišnjeg izdanja Premijer lige, Everton je poražen na svom terenu od Mančestera sa 2:0.

Strelci su bili Marsijal i Lingard, a to je bila prva pobeda Murinjovog tima posle četiri utakmice (tri remija i poraz).