Janković gura Crnu Goru ka baražu, Danci razneli Poljake, Humels otpisao Čehe! (VIDEO)

kvalifikacije za SP 2018.

Odigrani su mečevi kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji, u grupama C, E i F

Crna Gora je ostala u igri za plasman makar u baraž za Mundijal, ubedljivom pobedom nad Kazahstanom u gostima 3:0.

Blistao je igrač Partizana, Marko Janković sa dve asistencije, a pogorke su postigli Vešović u 31, Bećiraj u 53. i Simić u 63. minutu utakmice.

Ipak, rezultat meča između Danske i Poljske pomalo i nije išao na ruku izabranicima Ljubiše Tumbakovića, jer su Danci, koji su im glavni rivali u borbi za baraž slavili ubedljivih 4:0.

U toj grupi je Poljska prva sa četiri boda više od Crne Gore i Danske.

Mats Humels je otpisao Češku u borbi za baražu grupi C, pogotkom u 88. minutu kojim je doneo pobedio Nemcima u Pragu 2:1.

Pre toga je Verner u 4. minutu doneo "pancerima" vođstvo, a Darida je u 78. poravnao rezultat.

No to ne znači mnogo "knedličkama", jer im je bila neophodna pobeda da bi zadržali šanse i korak sa Severnim Ircima koji su im pobedom nad San Marinom 3:0 odmakli na maltene nedostižnih 7 bodova prednosti 3 kola pre kraja kvalifikacija.

I za kraj, u grupi F, Slovačka je nastavila svoju poteru za Englezima u borbi za direktan plasman na Mundijal, a i zadržala prednost od 4 boda u odnosu na Škote i Slovence.

Nemecov pogodak u 81. minutu je presudio "zmajčekima" u ovom duelu, dok su Englezi bili ubedljivi protiv Malte 4:0. Škoti su slavili u Litvaniji 3:0.