EVROPSKI DERBI BEZ POBEDNIKA I BEZ GOLOVA: Slabo drugo poluvreme, Zvezda pogodila prečku, Partizan tražio 2 penala! (FOTO) (VIDEO)

Superliga Srbije, 7. kolo

Objavljeno: 20:58h

Prvi večiti derbi ove sezone završen je bez pobednika, rezultat je bio 0:0.

Prvo poluvreme bilo je na nivou evropskog derbija. Jak ritam, dosta šansi i malo bolja Crvena zvezda obeležili su prvih 45 minuta igre.

Odlične šanse imali su Boaći dva puta, Srnić i Pešić, ali je Stojković fenomenalno branio i držao je svoj tim u igri. Pomogao mu je i okvir gola u tome, kada je Pešić fenomenalnim udarcem pogodio prečku.

Crno-beli su u dva navrata tražili jedanesterac, a od svega je samo Janković dobio žuti karton.

U drugom poluvremenu totalna uspavanka koju su prekidali povremeni pokušaji Kange, kao i bakljade i transparenti navijača.

Ipak, ostalo je 0:0 i ovim rezultatom mogu biti zadovoljniji crno-beli.

Mora se napomenuti i slaba poseta na 155. večitom derbiju. Na tribinama je bilo 32841 gledalaca, a crveno i crno-beli su svakako zaslužili više.

Atmosfera je i pored toga bila fenomenalna i publika koja je došla pružila je fenomenalnu podršku svojim igračima. Grobari prvih 20 minuta utakmice nisu navijali zbog tragično nastradalog Demira Jukića koji je preminuo posle ranjavanja u okršaju između navijačkih grupa ova dva tima.

Sva dešavanja na dan 155. večitog derbija i sam tok utakmice mogli ste pratiti u "lajv blogu" na Espreso.co.rs.

Crvena zvezda-Partizan 0:0

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Le Talek, Gobeljić, Krstičić, Donald, Srnić, Kanga, Pešić, Boaći.

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Nemanja G. Miletić, Radin, Everton, Janković, Tavamba, Suma, Đurđević.

90. minut - Sudija Danilo Grujić pokazao je da će se igrati još dva minuta.

77. minut - Novajlija Nenad Krstičić napušta teren, umesto njega ulazi Milijaš.

75. minut - Umesto Jankovića, u igru je ušao Đuričković.

71. minut - Žuti kartoni za Đurđevića i Gobeljića.

68. minut - Pokušaj Đurđevića iz slobodnog udarca, ali preko gola.

67. minut - Izmena i u Partizanu, u igru je ušao kapiten Saša Ilić, izašao je Suma.

66. minut - Umesto Pešića u igru ulazi Nemanja Radonjić.

62. minut - Prva prilika u drugom poluvremenu, pokušaj Kange, ali pored gola.

60. minut - Lepa slika dolazi nam i sa južne tribine gde su Grobari posvetili transparent i bakljadu tragično nastradalom Demiru Jukiću.

55. minut - Prelepa atmosfera na severnoj tribini Marakane.

49. minut - Žuti karton za Radina zbog veoma oštrog starta nad Krstičićem.

46. minut - Početak drugog poluvremena, sa centra su krenuli fudbaleri Partizana.

45. minut - Kraj prvog poluvremena, dosta prilika, Zvezda je malo bolji rival, ali trenutno nema golova.

43. minut - Srnić centrira ka Boaćiju, ali Stojković je siguran.

39. minut - Kanga je maestralno uposlio Srnića koji izlazi sam ispred Stojkovića, ali golman Partizana brani fenomenalno.

38. minut - Udarac Nemanje Miletića ali daleko pored gola.

36. minut - Fenomenalan kontra napad Crvene zvezde, Krstičić je "spojio sa golom" Boaćija, ali je njemu lopta odskočila kada je krenuo da šutne na gol i zbog travnate podloge Marakane, Zvezda je ostala bez šanse.

34. minut - Najbolja šansa na utakmici, pas Krstičića ka Pešiću koji šutira fenomenalno sa petnestak metara, ali okvir gola spasio je crno-bele.

28. minut - Evo još malo fotografija sa 155. večitog derbija.

25. minut - Pokušaj Pešića ali i dalje nema gola.

22. minut - Janković pada u šesnestercu i dobija žuti karton zbog simuliranja. Čini se ispravna odluka Danila Grujića.

21. minut - Navijači Partizana počinju sa navijanjem posle početne tišine. Grobari nisu navijali od početka u čast tragično nastradalog Demira Jukića.

18. minut - Utakmica se igra u odličnom ritmu, a evo i fotografija sa terena.

17. minut - Filip Stojković centrira, a Vladimir Stojković uz dosta problema ipak dolazi do lopte.

15. minut - Pokušaj Jankovića iz slobodnog udarca, ali visoko preko gola.

14. minut - Sumnjiva situacija u šesnestercu Crvene zvezde, pao je Tavamba, ali Grujić nije želeo da pokaže na belu tačku.

12. minut - Centaršut Kange, Đurđević loše reaguje na prvoj stativi i zamalo postiže auto gol. Dosta sreće imao je Partizan.

11. minut - Prva prilika za Crvenu zvezdu, ali Vladimir Stojković sjajno reaguje posle udarca Boaćija, crveno-beli su dobili korner.

9. minut - Prilika za Zvezdu, ali Pešić kasni na drugoj stativi.

5. minut - Odličan potez Sume, Vujadin Savić ga ruši na nepropisan način, prilika za Partizan da iz slobodnog udarca ugrozi gol crveno-belih. Ipak, loš centarušt Sejdube Sume i opasnosti po gol Crvene zvezde nije bilo.

1. minut - Odmah žuti karton posle neopreznog starta Evertona nad Krstičićem. Brazilac će morati da bude veoma oprezan do kraja utakmice.

19:00 - Utakmica je počela, sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde.

18:55 - Marakana nije ispunjena kao što su to svi očekivali. Da li su večiti rivali zaslužili ovako slabu posetu?

18:45 - Paklen doček imali su Vladimir Stojković i fudbaleri Partizana.

STOJKOVIĆ ZASTAO PRE NEGO ŠTO JE IZAŠAO IZ TUNELA: Ovako je dočekan golman Partizana na zagrevanju! (VIDEO)

18:30 - Marakana se polako ali sigurno puni, pola sata pred početak utakmice.

18:20 - Atmosfera ispred severne tribine Marakane.

17:51 - Poznati su i sastavi dve ekipe.

17:39 - Na Marakanu je stigao i bivši sportski direktor crveno-belih Blažo Raosavljević.

17:20 - Oko stadiona Crvene zvezde pravi se velika gužva, ali sve odlično kontrolišu organi reda.

17:15 - Odnosi između čelnih ljudi Partizana i Crvene zvezde dostižu tačku usijanja.

Nastavlja se rat! Uprava Partizana neće na Marakanu! (VIDEO)

17:00 - Podršku svojoj ekipi preko društvenih mreža dali su i Valeri Božinov i Branko Jovičić.

Srecno "PARTIZAN" IDEMO JAKO IDEMO JACE VI STE HEROJ ??????⚫⚪⚫⚪✌✌

Објава коју дели Valeri Bojinov Official (@valeribojinov86) дана

16:30 - Kakve vesti za Grobare pred derbi! Partizan dobija kapitalno pojačanje za nastavak sezone.

STRAŠNA VEST ZA GROBARE PRED DERBI: Partizanova bomba leta na milimetar od potpisa! (FOTO) (VIDEO)

15:00 - U međuvremenu, pojavile su se nove vesti u vezi sa prelaznim rokom na Marakani i u Humskoj. Jedni bi mogli da prodaju, a drugi da pazare.

- BOMBA AKTIVIRANA U ITALIJI, A EKSPLODIRAĆE NA MARAKANI! Juventus daje džakove novca za igrača Zvezde!

- NISU ODUSTALI: Partizan poslao novu ponudu za Antonova i to prilično jaku, a fudbaler hoće samo u Humsku!

14:08 - Fudbaleri oba tima putem društvenih mreža najavljuju sudar, kao i neki bivši igrači obe ekipe.

13.30 - Povodom predstojeće svetkovine srpskog fudbala oglasio se i reprezentativni golman i bivši kapiten Crvene zvezde Predrag Rajković.

- Moram da kažem da mi je drago što se i Partizan kvalifikovao za grupnu fazu Lige Evrope. To je zaista velika stvar za srpski fudbal i treba naglasiti da su i Zvezda i Partizan prikazanim igrama zaslužili da uđu u Ligu Evrope. Naravno da očekujem pobedu Crvene zvezde. Ekipa zaista igra sa mnogo energije, spremna je da se nadigrava sa svakim protivnikom i da ide na gol više što je za svaku pohvalu. Posle odličnih nastupa na evrosceni obe ekipe su svakako pune samopouzdanja i zato sam uveren da će kvalitet fudbala biti na visokom nivou i da će publika uživati u dobroj utakmici. Ja ću naravno svim srcem biti uz crveno-bele.

13:15 - I selektor Srbije Slavoljub Muslin je pričao o "evropskom" duelu dva najveća srpska kluba.

- Fudbaleri su sposobni da igraju svaka tri dana, tu nema nikakvih problema, iako su se sigurno istrošili psihološki i fizički. Posebna motivacija pred derbi nije potrebna. Ako nisu motivisani za derbi, onda ne treba da igraju fudbal. Svakom igraču je najsvetiji meč derbi u kome pobede bezgranično znači. Nadam se dobrom fudbalu, bez ekcesa van terena. Poslednji mečevi u Evropi pokazali su da možemo da navijamo kako treba, bez problema na tribinama. Da fudbal pobedi, što je najvažnije.

13.00 - Podsetimo se izjava dva trenera koje su dali na konferencijama pre meča.

Vladan Milojević - Svi žive za ovakve utakmice. Partizan je takođe izašao u Evropu i mislim da će da bude dobra utakmica. Pripremamo se kao i za svaku do sada. Derbi za javnost ima značaj više. Videćemo u kakvom su stanju igrači i da li imamo nekih problema, koliki je stepen povreda pojedinih. Rodić je ponovo nagažen na isto mesto na kom je imao prelom. Nije to bilo namerno. Dobro je da ništa nije loše. Pogoršano je, ali ćemo videti. Svi koji su registrovani su u konkurenciji. Krstičić je iskusan igrač, adekvatan za nas. Ima međunarodno iskustvo. Fizički je spreman, možda ne 100 odsto, ali nemamo puno vremena, novi igrači moraju da budu što pre na raspolaganju.

Miroslav Đukić.- Mislim da ovaj 155. 'večiti' derbi dolazi u lepom momentu po srpski fudbal, kada su se obe ekipe plasirale u Ligu Evrope. Ne može biti bolji momenat. Euforija je na obe strane, a videćemo ko je bolji u ovom prelepom trenutku. Siguran da ćemo videti jedan evropski spektakl, lepu igru. Mi to pošujemo, ali i mi igramo odlično, mi smo Partizan. Presrećan sam mojom ekipom. Poštujemo ih, ali mi uvek idemo po protivnika, bez obzira što igramo kod njega kući. Želimo da se nametnemo, da vodimo igru i da ih napadnemo.