GLUPOST KAKVA SE NE PRAVI NI U BETON LIGI: Zvezda bez pobede u Kazahstanu zbog penala u 93. minutu! (VIDEO)

Kvalifikacije za Ligu Evrope

Tekstualni prenos utakmice mogli ste da pratite u "lajv blogu" na portalu Espreso.co.rs

Objavljeno: 18:09h

Fudbaleri Crvene zvezde u Beograd iz Kazahstana nose solidnih 1:1 u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Neviđena glupost jednog od najiskusnijih igrača Crvene zvezde u poslednjim trenucima utakmice koštala je crveno-bele pobede u Kazahstanu.

Anđelković je bez ikakve potrebe igrao rukom u svom šesnestercu i dao priliku Kazahstancima da izjednače.

Tu priliku iskoristio je Živković i udarcem po sredini gola savladao danas odličnog Manojlovića za 1:1.

Zvezda je veći deo utakmice držala sve konce igre u svojim rukama i povela je preko Boaćija iz jedanesterca.

Prednost je mogla da bude i ubedljivija, jer su crveno - beli imali još par dobrih šansi, ali na kraju ih je trenutak nepažnje koštao pobede.

Revanš na stadionu Rajko Mitić na programu je za 7 dana i videćemo da li je ova prednost dovoljna za prolaz u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Irtiš - Crvena zvezda 1:1

Irtiš: Lorija, Kislicin, Maslać, Stamenković, Dautov, Živković, Fonseka, Geterijev, Antonio, Kalinin, Bugaev.

Crvena zvezda: Manojlović, Stojković, Savić, Le Talek, Anđelković, Jovičić, Donald, Rikardinjo, Kanga, Srnić, Boaći.

Tekstualni prenos utakmice možete pratiti u "lajv blogu" na portalu Espreso.co.rs.

94. minut - GOOOL! Živković šutira po sredini gola i rezultat je 1:1.

93. minut - PENAL ZA IRTIŠ!

90. minut - Glavni sudija je pokazao da će se igrati 4 minuta nadoknade vremena.

89. minut - Izmena u Crvenoj zvezdi umesto Boaćija ulazi Račić.

84. minut - Promena u Crvenoj zvezdi umesto neprimetnog Rikardinja u igru ulazi Ruiz. Promena i u Irtišu umesto Kislicina učlazi Šabalin.

78. minut - Dvostruka izmena u Irtišu umesto Kalinina u igru ulazi Tarabaev, a umesto Bugaeva ulazi Fofana.

73. minut - Žuti karton za Donalda i dobra prilika za Irtiš da zapreti iz slobodnog udarca, ipak bez opasnosti po gol Manojlovića.

69. minut - Još jedan udarac Milijaša ali Lorija je na mestu.

66. minut - Slobodan udarac za Zvezdu i solidan pokušaj Milijaša, Lorija uz malo nesigurnosti ipak hvata loptu.

63. minut - Izmena u Crvenoj zvezdi Milijaš menja Kangu.

60. minut - slobodan udarac za Crvenu zvezdu iz dobre pozicije za centaršut, ali Srnić je to loše izveo.

56. minut - Odličan udarac Kange, ali Lorija je na mestu.

51. minut - GOOOL! Boaći dovodi Crvenu zvezdu u prednost! Lorija je pročitao gde će lopta ali šut Boaćija je bio neodbranjiv!

50. minut - PENAL ZA CRVENU ZVEZDU!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme bez izmena u oba sastava.

45. minut - Kraj prvog poluvremena, Crvena zvezda ima veći posed lopte i deluje kao da kontroliše utakmicu, ali je Irtiš imao par ozbiljnih šansi iz kontra napada. Za sada sasvim solidno izdanje crveno- belih.

40. minut - Odličan pas Boaćija u prostor, ali Stojković je centirao katastrofalno.

38. minut - Slavoljub Srnić je posle sjajnog prodora ušao u 16 metara Irtiša, ali ipak bez većeg učinka.

33. minut - Žuti karton za Filipa Stojkovića posle veoma oštrog starta. Irtiš je imao odličnu priliku iz slobodnog udarca, ali Manojlović ponovo fenomenalan.

31. minut - Start Le Taleka nad Bugaevim i slobodan udarac za Irtiš. Centaršut, ali Manojlović je ponovo oprezan.

30. minut - Crvena zvezda ima veći posed lopte i deluje veoma dobro, a tim iz Pavlodara svoju šansu čeka iz kontra napada.

26. minut - Centaršut Stojkovića dobra reakcija golmana Lorije.

22. minut - Duža akcija posle kornera crveno - belih završava je katastrofalnim udarcem Donald.

19. minut - Fenomenalna akcija Crvene zvezde, povratnu loptu Boaćija Kanga šalje visoko preko gola.

16. minut - Najbolja šansa za Irtiš u dosadašnjem toku utakmice šut Kalinina brani Manojlović.

14. minut - Prvi žuti karton na utakmici dobio je Srnić za neoprezan start na sredini terena.

10. minut - Irtiš je imao opasnu kontru posle koje je dobio korner. Udarac iz ugla upućen je direktno na gol, ali Manojlović je bio budan i odlično je reagovao.

6. minut - Dve prilike u jednom napadu za Crvenu zvezdu koja fenomenalno deluje. Na kraju, od svega crveno-beli su nagrađeni samo kornerom.

1. minut - Počela je utakmica u Pavlodaru. Ni vremenski uslovi nisu idealni, jer pada jaka kiša. Zvezda prvi put ove sezone igra u rezervnoj garnituri dresova.